Projekto paraiška Tėvų įgalinimas ir skatinimas atkurti bendravimą su vaikais augančiais globos namuose


Projekto paraiška Tėvų įgalinimas ir skatinimas atkurti bendravimą su vaikais augančiais globos namuose.


Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Lietuvoje vyksta deinstitucionalizacijos procesas kuriuo siekiama pertvarkyti vaikų globos namus, taip, kad juose augtų ir gyventų kuo mažiau vaikų. Šio projekto tikslas skatina tėvus pašalinti tiek socialines, tiek ekonomines problemas, kad vaikai galėtų grįžti į šeimą.

Globos namuose gyvena vaikai, kurie dėl tėvų neatsakingumo yra gyvenę socialinėje atskirtyje, asocialiose šeimose, patyrę psichologinį ir fizinį smurtą, prievartą, socialiai ir dvasiškai apleisti. Tokiose šeimose gyvenusių vaikų socialiniai įgūdžiai yra labai menki, dauguma vaikų neturi esminių higienos, bendravimo, dorinių ir kt. įgūdžių, jiems reikalingas artimų žmonių pasitikėjimas ir palaikymas.

Vaikų teisė gyventi šeimoje kyla iš prigimties, todėl globos namai, atsižvelgdami į vaikų poreikius, stengiasi sudaryti kuo palankesnias sąlygas vaikui augti biologinėje šeimoje.

Projekto metu bus siekiama pašalinti priežastis, dėl ko vaikams buvo suteikta laikinoji ar nuolatinė globa, prisidėti prie vaikų augančių globos namuose tėvų įgalinimo, skatinimo atkurti šeimos bendravimą bei darnios šeimos atkurimo. Šiam tikslui pasiekti bus suorganizuotas paskaitų ir užsiemimų ciklas tiek vaikams, tiek jų tėvams (globėjams). Bus siekiama ugdyti tėvystės įgūdžius ir mokyti tėvus pozityvių vaikų auklėjimo metodų. Taip pat tėvams bus teikiama pakalba ir konsultacijos dėl įvairių priklausomybių bei darbo paieškos. Siekiant darnios šeimos atkurimo bus rengiamos šeimų stovyklos. Sėkmingai įgyvendinus projektą bus galima įtraukti kitus globos namus bei juose augančių vaikų šeimas ir vykdyti projekto tęstinumą.

Organizacija teikia psichologo, teisininko konsultacijas, socialinio darbuotojo paslaugas, į savo veiklą yra įtraukęs ir savanorių. Organizacijos personalą sudaro direktorė, specialistų komanda (3 psichologai, teisininkė, socialinė darbuotoja, buhalterė, svetainės administratorius), bei savanoriai (2 psichologai, socialinis darbuotojas, socialinio darbuotojo padėjėjas, savanorių grupės vadovas, kiti savanoriai).

Sėkmingai įgyvendinus projektą, t.y. atkūrus bent vieną darnią šeimą, būtų galima tęsti šį projektą toliau bei įgyvendinti jį ir kitose vaikų globos namuose.

Kiekvienas vaikas turi neatimamą teisę gyventi kartu su savo tėvais, būti auklėjami ir aprūpinami savo tėvų, bendrauti su tėvais, nepaisant to, gyvena jie kartu ar atskirai. Prižiūrėti vaikus, rūpintis vaikų sveikata, ugdymu, išlaikymu, sudaryti palankias sąlygas pilnavertiškam vystymuisi – visų pirma yra tėvų pareiga. Vaikai šias teises turi neatsižvelgiant į tai, ar jų tėvai gali šias pareigas atlikti ar ne. Jeigu tėvai dėl kažkokių priežasčių neturi galimybės vykdyti šių pareigų, mūsų projekto tikslas įgalinti tėvus tai padaryti.

  • Sociologija Projektas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2113 žodžiai)
  • Greta
  • Projekto paraiška Tėvų įgalinimas ir skatinimas atkurti bendravimą su vaikais augančiais globos namuose
    10 - 8 balsai (-ų)
Projekto paraiška Tėvų įgalinimas ir skatinimas atkurti bendravimą su vaikais augančiais globos namuose. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-paraiska-tevu-igalinimas-ir-skatinimas-atkurti-bendravima-su-vaikais-auganciais-globos-namuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:39
×