Projekto realizavimo galimybės įvertinimas


Įvadas. Projekto realizavimo ypatybės. Projekto samprata. Projekto gyvavimo ciklai. Projekto realizavimo ypatumai ir rizikos. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Pasaulyje yra daugybė įmonių vykdančių įvairias veiklas. Kiekviena įmonė vykdanti tam tikrą veiklą siekia būti sėkminga, sulaukti pelno, būti žinoma, gerai valdyti savo veiklą, bei turėti kvalifikuotus darbuotojus. Viena iš pagrindinių dabartinių įmonių veiklų yra projektų valdymas.

Darbo objektas – Projekto realizavimo galimybės įvertinimas.

Darbo tikslas – Išanalizuoti projekto realizavimo vertinimo ypatumus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti projekto bendrą savoką;

Pateikti projekto gyvavimo ciklus;

Išanalizuoti projekto realizavimogalimybių įvertinimus.

Inžineriniai projektai - tikslai, ir metodai šiems tikslams pasiekti yra aiškiai apibrėžti.

Sistemų kūrimo projektai - tikslai apibrėžti netiksliai, tačiau metodai jiems pasiekti yra aiškiai nustatyti.

Tyrimų bei organizacijų pertvarkymo projektai - ir tikslai, ir metodai jiems pasiekti apibrėžti neaiškiai.

Mokomieji ir švietimo projektai. Tai projektai, kurių veikla apima mokslą, visos visuomenės ar tam tikrų grupių (vaikų, senelių, neįgaliųjų ir kt.) švietimą.

Tyrimų ir vystymo projektai. Tai projektai, kurie apima vystymą,plėtrą ir tobulėjimą mokslo, verslo, medicinos, informacinių technologijų ir kitose srityse.

Kombinuoti projektai. Tai projektai, kurie susideda iš kelių veiklos sričių.

Inicijavimas. Kai pradedami vykdyti projekto ar jo etapo inicijavimo procesai, yra patikslinami projekto ištekliai, kuriems organizacija numato skirti savo investicijas, bei apimtis. Paskiriamas projekto vadovas, jei tai nebuvo padaryta anksčiau. Nustatomos ir aprašomos išankstinės prielaidos bei suvaržymai. Visa minėta informacija yra pateikiama Projekto chartijoje, kurią patvirtinus, projektas tampa oficialiai pripažintu. Inicijavimo procesų metu, dideli ar sudėtiniai projektai gali būti išskaityti į etapus. To pasekoje kiekviename etape yra išlaikomas projekto dėmesys ties verslo poreikiu, kuriam tenkinti projektas ir buvo skirtas. Taip pat svarbu inicijavimo metu įtraukti suinteresuotąsias šalis, kas leidžia užtikrinti didesnį jų lūkesčių tenkinimą, rezultatų priėmimą ir pačio projekto sėkmę. Projekto inicijavimą įtakoja: paklausa rinkoje, verslo poreikiai, vartotojų reikalavimas, technologinė pažanga, teisiniai reikalavimai bei socialiniai poreikiai. Be abejo, projekto inicijavimo priežastys vėliau atsispindės rengiamų ir įgyvendinamų projektų tiksluose bei uždaviniuose (R. Krušinskas, R. Čiutienė, E. Meilienė, V. Stankevičius, 2012).

Planavimas. Projekto planavimas – tai nepertraukiamas procesas, kuriuo siekiama sudaryti geriausią veiksmų eigą, numatyti reikiamus išteklius, sudaryti biudžetą, suformuoti monetorinę sistemą, leisiančią laiku fuksuoti netikslumus, priimti sprendimus siekiant nenukrypti nuo planuotų rezultatų, kiekybinių ir kokybinių rodiklių.

Orientacija į tikslą. Projektas planuojamas orientuojantis į galutinį tikslą. Projektų veiklų sąraše neturi būti veiklų, nesukuriančių pridėtinės veiklos iškeltam tikslui pasiekti. Nesilaikant šio principo projekto biudžetas didėja, atlikimo trukmė ilgėja, tačiau tai nepadeda padidinti projekto kokybės.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2555 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Projekto realizavimo galimybės įvertinimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Projekto realizavimo galimybės įvertinimas. (2015 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-realizavimo-galimybes-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo