Projekto vadovų veiklos reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje


Įvadas. Projekto vadovas. Sąvokos ir savybės. Projekto vadovų atestavimas. Projekto vadovų atestavimo reikalavimai. Projekto vadovų atestavimo eiga. Projekto vadovų pareigos ir atsakomybė. Projekto vadovų veiklos reglamentavimas užsienyje. Projekto vadovų veiklos reglamentavimas JAV. Projekto vadovų veiklos reglamentavimas Europos Sąjungoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Visai šiai unikaliai laikinai veiklai vadovauja projektų vadovas. Jis žino, kaip valdyti projektą, t. y. taiko projektų valdymo žinias, metodus ir priemones, kad sėkmingai pasiektų užsibrėžtus tikslus.

Šiame referate pamėginsime plačiau išnagrinėti kas yra projektų vadovas, kaip vykdoma jo atestacija bei pamėginsime susipažinti plačiau su jo veikla ir atsakomybėmis.

Referato tema – "Projekto vadovų veiklos reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje".

išsiaiškinti kokios yra projektų vadovų pareigos, bei kokią atsakomybę jis prisiima.

Referato apimtis 21 puslapis, referatas parengtas remiantis norminiais dokumentais, įstatymais bei mokslinėm publikacijom.

Kalbant apie projektų vadovų veiklą ir juos reglamentuojančius dokumentus, reikėtu iš pradžių išsiaiškinti kas yra projektų vadovas. Projektų vadovo sąvokų yra labai daug ir juos yra skirtingos. Pavyzdžiui R. Tomošaitis projektų vadovą įvardina labai paprastai ir aiškiai:

Teisinėse dokumentuose statybos projekto vadovo sąvoką yra kur kas platesnė:

Norint būti geru projekto vadovu būtina turėti tam tikrų savybių. Paprastai yra akcentuojamos šios svarbiausios vadovo savybės, būtinos projektų vadovui:

sugebėjimas įvertinti situaciją (komandos narių poreikius ir interesus, užduotis ir tikslus). (M. Litvinenko ir I. Meidutė 2004m.).

Be išvardintų savybių, projekto vadovas dar turi turėti ir gerai išvystytą atsakomybės jausmą, kuris turėtų būti paskirstytas trimis kryptimis:

atsakomybė už projekto vientisumą ir atsiribojimą nuo vidinių ir išorinių konfliktų.

atsakomybė vadovaujamai projekto komandai. (M. Litvinenko ir I. Meidutė 2004m.).

Gana dažnai projektų vadovams yra keliami tam tikri papildomi reikalavimai, kurie reikalingi geram darbo atlikimui, t.y.:

Asmenys, valdantys projektus turi daug dėmesio skirti ir lavinti sugebėjimus, kurie padėtų lengvai pasikeisti, prisitaikyti, t.y. padėtų transformuotis.

Išsilaikius profesinių žinių testą inžinierius pateikia prašymą SPSC kvalifikacijos atestatui gauti. Prašyme turi būti nurodyta:

SPSC gali pareikšti įspėjimą kvalifikacijos atestato turėtojui, gali sustabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą 6 mėnesiams, gali panaikinti kvalifikacijos atestato galiojimą.

Projektų vadovu negali būti bet kas. Kaip jau aptarėme prieš tai buvusiame skyriuje, projektų vadovas pirmiausiai turi būti atestuotas. Antra projektų vadovas turi būti visapusiškai išsilavinęs ir kompetentingas. Jis turi žinoti, mokėti ir išmanyti:

braižyti ir skaityti sudėtingus brėžinius ir schemas. (Projekto vadovo ir projekto dalies vadovo pareiginiai nuostatai 2012.11.17).

Kiekvienas projektų vadovas turi žinoti savo pareigas, teisias ir atsakomybę. Projektų vadovų pareigos yra labai atsakingos ir svarbios. Lietuvos įstatymai numato tokias projektų vadovų pareigas:

parengia ir patvirtina darbo užduotis statybos projekto daliai (specializuotam projektui) rengti fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie juos rengia subrangos pagrindais;

kontroliuoja, kad neatsižvelgiant į statinio projekto sudėtį ir struktūrą, būtų vykdomi šių statinių saugumo ir kokybės reikalavimai:

pateikia statinio projekto ekspertizei, ekspertizės rangovo reikalavimu, skaičiavimus ir kitus dokumentus, kurie nekomplektuojami su atiduodamu statinio projektu projekto užsakovui;

išnagrinėja statinio projekto ekspertizės privalomas pastabas ir rekomendacijas ir, jei jos pagerina projektinius sprendimus, pagal juos pataiso statinio projektą.

dalyvauja statinio atidavimo naudoti komisijoje ir pasirašo nustatytus dokumentus, jei pastatytas statinys atitinka suderinto ir patvirtinto statinio projekto techninius sprendimus. (Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija 2011m.).

Kai projekto vadovas nesilaiko savo pareigų ir projektas yra netinkamai vykdomas arba netinkamai jau įvykdytas, projekto vadovas prisiima atsakomybę už tai. Projekto vadovas atsako, jei statinio projekte:

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3780 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandr
  • Projekto vadovų veiklos reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Projekto vadovų veiklos reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje. (2016 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-vadovu-veiklos-reglamentavimas-lietuvoje-ir-uzsienyje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 08:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo