Projekto valdymas. Vertinimas


Projektu valdymas kursinis. Projektu valdymas kursinis darbas. Rizikos valdymas projekte. Projektų rizikos valdymo organizavimas. Rizikos valdymas kursini. Projektų valdymas referatas. Projektų valdymo problemos kursinis. Projektu rizikos valdymas. Projektu valdymo kursinis darbas. Projektu valdymo problemos referatas.

Turinys. Programų projektų planavimas. Projekto vertinimas. Dekompozicijos technikos. Dydžio vertinimas. Į problemas orientuotas vertinimas. Į procesus orientuotas vertinimas. Empiriniai vertinimo modeliai. Vertinimo modeliu struktūra. Cocomo modelis (constructive cost model). Programinės įrangos lygtis. Sprendimas: daryti ar pirkti? Automatizuoti vertinimo įrankiai. Literatūra. Priedas a programų sistemų matavimas.

Pirmoji projekto valdymo užduotis yra projekto įvertinimas. Tam kad gerai įvertinti resursus, kainą, grafiką reikia turėti patirties, geros istorinės informacijos, mokėti vertinti, kai turima informacija yra nepilna. Tokie veiksniai kaip projekto dydis, projekto sudėtingumas, struktūrinis neaiškumas sąlygoja vertinimo rizikos laipsnį – kuo sudėtingesnis ir kuo didesnis projektas, tuo didesnė rizika, kad projektas gali būti įvertintas neteisingai. Labai daug įtakos tam turi ir komandos patirtis panašiuose projektuose. Jei projektas yra labai didelis, netgi išskaidžius jį į mažesnes dalis, jos gali būti dar vis per didelės kad būtu tiksliai įvertintos. Jeigu trūksta supratimo projekto sferoje, arba projekto reikalavimai nuolat keičiasi, neaiškumas ir vertinimo rizika pavojingai padidėja. Planuotojas turėtų reikalauti funkcijų, reakcijos (performance) ir interfeiso apibrėžimo išbaigtumo sistemos specifikacijoje. Ir planuotojas ir naudotojas turėtų suprasti, kad sistemos reikalavimų kitimas, reiškia kainos ir grafiko nestabilumą.

Vertinimas turdabar programos yra pati brangiausia kompiuterinės sistemos dalis, todėl didelė kainos įvertinimo klaida gali sąlygoti didelius nuostolius.

Kainos ir numatomų pastangų vertinimas negali būti labai tikslus mokslas. Yra labai daug veiksnių (pvz. Žmogiški, techniniai, aplinkos ar politiniai), kurie gali paveikti programų sistemos kainą ir įdėtas pastangas. Tam kad projekto vertinimas būtų tikslus galpirmasis variantas žinoma yra visiškai nepraktiškas, nors reikia pripažinti, kad ilgiau dalyvaujant projekte, atsiranda daugiau informacijos, kuria žinant, galima išvengti daug vertinimo klaidų.

Remiantis panašių projektų patirtimi daroma daug mažiau klaidų, bet patirties nereikėtų labai pervertinti. Skaidant projektą į pagrindines funkcijas galima vertinti projektą pažingsniui – principas skaldyk ir valdyk . Empirinis vertinimo modelis gali būti naudojamas kaip dekompozicijos technikos pakur d yra vienas iš vertinamų reikšmių (pastangos, kaina, trukmė), o vi yra parinkti nepriklausomi parametrai (pvz. Įvertinti loc ar fp). Automatiniai vertinimo įrankiai naukai projektas yra per didelis, kad jį galima būtų vertinti, yra naudojamos dekompozicijos technikos ir projektas skaidomas į kelias mažesnes ir tikėtinai aprėpiamas problemas. Dekompoziciją galima suprasti kaip problemos ir kaip proceso dekompoziciją. Vertinant naudojami abu požiūriai. Prieš atliekant vertkaip matavimai iš praeitų projektų ir naudojamos kartu su vertinimo kintamaisiais vertinti kainą ir reikalingas pastangas.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1597 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erdvilas
  • Projekto valdymas. Vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Projekto valdymas. Vertinimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-valdymas-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 02:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo