Projekto valdymas


Projektu vadybos darbai. Projekto valdymo kursinis darbas. Verslo projektų rizikos valdymas. Vadybos projektu darbai. Projektu valdymas diplominis. Vadybinio projekto pavyzdys. Projektu valdymas. pavyzdys. Kursinis darbas projektu. 2. Verslo projekto valdymo referatai.

Projekto sąvoka. Projektai ir organizacijos strategija. Detalusis projektų planavimas. Projekto aplinka: suinteresuotosios šalys ir organizacija. Vadovavimas ir projekto komandos formavimas. Projekto biudžeto sudarymas ir rizikos valdymas. Projektų vertinimas ir strateginis pritaikymas. Projektų pavyzdžiai.

Vienas iš pagrindinių projektų taikymo akstinų - siekis įgyvendinti strateginius organizacijos tikslus. Kita priežastis - organizacijos funkcinės struktūros fragmentiškumas: jei nauja užduotis yra pernelyg didelė vienam funkciniam padaliniui, jai atlikti reikia sujungti kelių padalinių pastangas. Organizuoti darbą projekto pagrindu skatina šie trys veiksniai, ypač kai jie veikia vienu metu [1].

Dėl išorinių sąlygų organizacija turi vienu metu veiksmus nukreipti į keletą (dvi ar daugiau) skirtingų darbų sričių, pavyzdžiui, funkcinius darbus, susijusius su gamybinėmis problemomis, ir klientų aptarnavimą.

Darbai tampa tokie neapibrėžti, sudėtingi ir tarpusavyje susipynę, kad dažniau atliekami ne tiesioginiai darbai, o apdorojama perteklinė informacija.

Organizacija aukštą našumą ir ekonomiją nori pasiekti lanksčiai naudodama bendruosius ir ribinius išteklius.

Apskritai projekto forma galima vykdyti kiekvieną vienkartinį darprojektų pavyzdžių apstu dabartinėje visuomenėje: tai naujo gaminio sukūrimas ir išleidimas, įmonės būstinės perkėlimas, j. Matejko paveikslo žalgirio mūšis atvežimas į vilnių ir kiti. Visus juos sieja keli bendri bruožai, išskiriantys projektus iš kitų kasdienių organizacijos darbų. Manoma, kad unikalumas, aiškus tikslas ir kokybė, tiksliai apibrėžta trukmė ir išlaidos - pagrindiniai projektą apibūdinantys požymiai. Paprastai bet kuri pasikartojanti veikla nelaikoma projektu, nors aiškių ribų čia nėra. Taigi originalaus patiekalo paruošimas pirmą kartą gali būti laikomas projektu, o jo gaminimas restorane kasdien - ne, rinkodaros plano sudarymas bus projektas, o periodinis reklaminės medžiagos siuntimas potencialiems klientams - ne, iso 9000 standarto įdiegimas sveikatos apsaugoprojektas - tai organizuotos pastangos padaryti kaž-ką naudinga [2]. Esminiai žodžiai čia, be abejo, yra organizuotos ir naudinga. Pirmasis pasako apie tam tikrą organizacinę struktūrą, kuri imasi atsakomybės atlikti tai, kas naudinga. Minimos ir pastangos, vadinasi - kažkam teks padirbėti.

Projektas - tai problema, turinti sprendimo grafiką [3]. Pastangų nepakanka, reikia būti pasirengus įveikti problemas, ir ne bet kaip, o tik tam tikra iš anksto nustatyta tvarka.

Projektas - tai unikalus darbas, turintis konkretų tikslą ir pasireiškiantis koordinuojamu kelių tarpusavyje susijusių veiklų atlikimu [4]. Dabar jau aiškėja, iš kur tos problemos, kliudančios pasiekti tikslą: tai unikalus darbas, atliekamas pirmą kartą!.

  • Microsoft Word 674 KB
  • 2010 m.
  • 91 puslapis (37129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Projekto valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Projekto valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 10:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo