Projekto vertinimas


Projekto sąvokos. Projekto sąvoka ir pagrindinės charakteristikos. Projektų klasifikavimas. Projekto valdymo etapai. Projekto gyvavimo ciklas. Investiciju projektas, struktūra, tikslai, uždaviniai. Galimumo tyrimai. Darbų išskaidymas (DISKalendorinis planavimas. Rizikos vertinimas. Suinteresuotos šalys. Investicijų į verslo projektus efektyvumo vertinimo metodai.


3. Projektų valdymas (angl. Project management) – Integruotas projekto darbų planavimas, vykdymas, vadovavimas ir kontrolė, taikant specialias žinias, įgūdžius ir metodus, siekiant projekto tikslo.

4. Projekto dalyviai (angl. participants of the project) – fizinių ar juridinių asmenų (organizacijų), užsakančių, investuojančių, projektuojančių, konsultuojančių ir atliekančių darbus, įgyvendinant projektą, grupė.

5. Projekto gyvavimo ciklas (angl. life cycle of the project) – nuosekli projekto etapų eilė nuo projekto inicijavimo iki baigimo.

8. Galimybių analizė (angl.opportunity assesment) – Kokybinis ir kiekybinis numatomų projekto galimybių vertinimas ir priežasčių nustatymas.

12. Rizika (ang. Risk) – projektui nepalanki ateities situacija, galinti turėti keletą skirtingų baigčių, įvertinamų tikimybės ir poveikio stiprumo projekto tikslui junginiu.

Auganti ekonomika reikalavo, kad tam tikri darbai būtų atlikti per tam tikrą laiką, naudojant gana ribotus išteklius. Taigi, modernizmo laikotarpiu ir dabartiniu, šiuolaikinės rinkos ekonomikos, projektinė veikla tapo labai aktuali ir plėtojama iki šių dienų. Projektai nėra šio šimtmečio produktas, atvirkščiai, jų istorija sietina su žmonijos valstybingumo istorija, kadangi atsiradus valstybei atsirado ir kryptingas lėšų investavimas į stambiąją ir smulkiąją architektūrą bei kitos įvairios veiklos. Projektinė veikla ypač pradėta plėtoti dar XX amžiaus antroje pusėje. Jos pagrindai buvo suformuoti Didžiojoje Britanijoje. Iki XX a. vidurio projektais vadinti planai, o vėliau projektas ėmė įgauti kitą prasmę ir ėmė formuotis kaip specializuotos žinios ir savarankiška koncepcija kartu su projekto vadyba. Iki 1950 metų nėra pripažintos visuotinos projekto valdymo metodikos, patirtis formuojasi pramonės įmonėse. Vėliau, šeštame dešimtmetyje vyko sparti planavimo procesų plėtra, kartu su JAV karo pramonės ir aukštųjų technologijų vystymusi. JAV gynybos ministerija norėjo pagreitinti karinių ginkluočių kūrimo projektų procesus ir sukūrė naujus įrankius (modelius) šiam tikslui pasiekti. 1958 metais išrastas PERT (Program Evaluation and Review Technique). Tuo pačiu metu Dupoint korporacija išrado panašų modelį, pavadintą kritinio kelio metodu (Critical Path Method). PERT vėliau buvo papildytas darbų išskaidymo hierarchija, procesų srautais ir struktūra. Šis projektinis valdymo įrankis greitai paplito privačiose įmonėse, ypač vykdančiose karinius užsakymus. 1970–1980 dešimtmetis pasižymi formalizuojamu požiūriu į didelių inžinierinių projektų valdymą. Pastarieji dešimtmečiai lėmė spartų projektų gausėjimą. Pagrindinės priežastys nulėmusios šį procesą:

Projektų sąvoka yra sąlyginai jauna ir universali, siejama su pasikeitimu. Žmogus visada sieka naujovių ir kaitos

Projektas tai yra visuma dokumentacijos, įvairių brėžinių, apskaičiavimų, būtinų konkrečiam objektui sukurti, sprendžiant verslo, mokslo, socialinius,

Įvardijama, kaip didelė pastangų įvairovė, apimanti veiksmus, kurie yra vykdomi dienas, savaites ar net kelerius metus. Juose dalyvauja keletas, o kartais net keletas tūkstančių žmonių, kurie padeda įvykdyti visas užduotis susijusias su projektu. Projektas pradedamas nuo technologijų tobulinimo, žinių ir įgūdžių naujinimo, galiausiai yra siekiama įtvirtinti naujus dalykus, o

  • Microsoft Word 2101 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (9577 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Projekto vertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Projekto vertinimas. (2021 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/projekto-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 21:08
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo