Projektų valdymas referatas


Įvadas. Projekto komandos samprata. Komandos narių parinkimas ir jos formavimas. Lyderio vaidmuo komandoje ir jo tipai. Komandinio darbo procesai. Komandinio darbo komunikacija. Vidinė ir išorinė projekto komunikacija. Išvados. Literatūra.


Projekto komanda šiuolaikiniame pasaulyje laikoma viena pagrindinių įmonės sekmė lemiančių veiksnių, todėl tai yra smarkiai analizuojama, taip pat nuolat ieškoma svarbiausių komandos formavimo, komunikavimo bei valdymo būdų, kurie padėtų lengviau įvykdyti projektą ir atneštų sėkmę. Pati komanda yra formuojama tik tam tikram laikui, kadangi projektas yra ribojamas, todėl komandą galime apibrėžti, kaip kartu dirbančią grupę, kuri turi vieną bendrą tikslą ir jį vykdydami visuomet turi jį aptarinėti, dalintis problemomis, bei ieškoti bendrų sprendimo būdų.

Vienas pagrindinių veiksnių kuris lemia, komandos pasirinkimą yra dalykinė kompetencija. Tai viena iš pagrindinių kompetencijų, kuri leidžia suformuoti komandą, nes ją parodo darbuotojo žinios, sugebėjimai ir patirtis. Kadangi projekto komanda formuojama konkrečiam uždaviniui spręsti ir svarbiems sprendimams priimti, būtent čia ir reikalinga darbuotojo nuomonė, jo efektyvumas, požiūris ir informacija apie reikalingus dalykus. Taip pat svarbią vietą užima metodinė, socialinė, bei vadovavimo kompetencijos. Kol kas neprienama vieningos nuomonės kiek gali būti ir kiek reikia vaidmenų formuojant komandą. M.Beblin pateikė vieną vaidmenų skirstymo būdą, kuriame išskyrė net aštuonis vaidmenis.

Šie vaidmenys nėra labai įpatingi ar svarbūs, tačiau jie leidžia atskirti komandos darbuotojų vaidmenis. Kiekvienas iš jų turi tiek savų trūkumų tiek privalumų, dažniausiai vienas komandos narys gali atitikti net gi du vaidmenis, atlikti visus vaidmenis būtų per sudėtinga, visą tai galėtų parodyti prastą rezultatą. Geriausia kad komandoej būtų po kiekvieną vaidmenį, tam kad realizuoti komandą, nes jei komandoje nebus kritiko ar lyderio, be jokios abejonės komandą gali ištikti krizė. Todėl reikia ne tik gerai atrinkti žmones kurie atitiktų vaidmenis, bet ir žinoti kaip ją suformuoti. Be abejo kiekvienoje organizacijoje komandos formavimas skiriasi. Kiekvienas projektas turi savo priotetus, tikslus, išteklius ir darbo principus. Tačiau bet kokiu atveju vadovai vadovaujasi gerai žinoma ir ne kartą praktikoje naudojamą B.Tuckman komandos formavimo strategija, kuri susideda iš keturių komandos formavimosi etapų pateiktų apačioje

Svarbiausi veiksniai, kurie turi įtakos sėkmingam komandos formavimui:

Šių visų vaidmenų mišinys ir yra efektyvi komanda. Kiekvienas atskirai negali būti visapusiškai naudingas komandos darbe.

Darbo tikslai. Kaip ir kiekvienoje komandoje turi būti iškeliamas projekto (darbo) tikslas. Jie būtinai turi būti aiškūs, vienodai suprantami, įgyvendinami, nesikertatntys su kitais tikslais ir svarbesni už individualius tikslus.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Projektų valdymas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Projektų valdymas referatas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/projektu-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:06
×