Projektų valdymo problemos referatas


Įvadas. Projektas. Projekų valdymas. Projektų valdymo problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Projektų valdymas apima žinių, metodų ir technikų taikymą veikloms siekiant numatytų rezultatų: poreikių ir sąlygų nustatymas, aikškių ir pasiemiamų tikslų nustatymas, balansavimas tarp pagrindinių ir papildomų apribojimų, suiteresuotų šalių skirtingų interesų suderinimas. Žinoma, kiekvieno projekto įgyvendinimo eigoje susiduriama su projektų valdymo problemomis. Taigi, galime teigti, jog ši tema aktuali mūsų kasdienybėje, kadangi tiek projektai tiek projektų valdymo problemos yra mūsų visų šiokiadienių dalis.

Problema: Pagrindinės problemos atsirandančios projektų valdymo procese bei jų priežastys.

Darbo tikslas : Apžvelgti projekto sąvoką, aptarti projektų valdymo tikslus bei reikalingumą, išnagrinėti pagrindines projektų valdymo problemas, pateikti išvadas.

Tikslą ( iš anksto suplanuotų rezultatų gavimą, siekimą per tam tikrą laiko tarpą)

Išteklius ( materialiniai, žmonių, laiko, finansiniai, informacijos )

Aplinką ( kurioje kuriamas projektas bei realizuojamas)

Taigi, galime daryti išvadą, jog pati projeko sąvoka savo raidos laikotarpyje pasikeitė nuo plano, planavimo reikšmės iki savarankiškos atskiros koncepcijos. Nepriklausomai nuo projekto srities, kurioje įgyvendinamas projektas, galima išskirti aštuonias charakteristikas, kuriomis jie pasižymi. Pagrindinės projekto charakteristikos būtų šios: aiškūs ir kartu įvairūs tikslai,pakeitimai, ribotas laikas, unikalumas, reikiamų išteklių apribojimas, kompleksiškumas ir atsiribojimas, specifinė projekto organizacija, komandinis darbas. Visas šias projekto savybes išnagrinėsime plačiau.

Pirmoji charakteristika – aiškūs ir kartu įvairūs tikslai. Kiekvienas projektas rengiamas su aiškiu, suformuluotu tikslu, tik to dėka galima tikėtis sėkmingų ir siekiamų rezultatų. Norimi rezultatai turi būti nusakomi kiekybiniais ir (arba) kokybiniais rodikliais.

Antroji projekto savybė-pakeitimai. Ši savybė įvardijama kaip svarbiausia, kadangi projektų siekiamas rezultatas yra susijęs su ateityje atsiradusiais pokyčiais.

Ribotas laikas- charakteristika, kuri išskiriama beveik visuose projekto apibrėžimuose. Ši savybė nusako, jog kiekvienas projektas turi griežtai nurodytą pradžią ir pabaigą, visa tai ribojama projekto atlikimo terminais. Kiekvienas projekto darbas ar veikla turi nustatytas griežtas laiko ribas.

Ketvirtoji savybė-unikalumas. Šią charakteristiką galima pastebėti ne tik atskiruose projekto dalyse arba procesuose, tačiau visame projekte kaip bendroje visumoje. Atskiri projekto procesai gali kartotis ilgalaikėje perspektyvoje atsižvelgiant į laiką, pavyzdžiui: skirtinguose projektuose atliekami panašūs procesai.

Reikiamų išteklių apribojimas- keikviename projekte, nesvarbu koks jis bebūtų yra naudojama ištekliai. Tokie kaip: finansiniai, darbo jėga, materialiniai, informaciniai ir pan. Dažniausiai projektui skiriami ištekliai būna riboti ir tai atsispindi projekto biudžete. Ribotus išteklius galima panaudoti dvejais variantais : skirti griežtai ribotus išteklius ir nustatyti projekto atlikimo trukmę arba nustatyti tikslią projekto atlikimo trukmę ir projekto darbams skirti reikiamus resursus.

Šeštoji projekto sąvybė-kompleksiškumas ir atsiribojimas. Kompleksiškumas pasižymi visų vidinių ir išorinių veiksnių, tiesiogiai ar netiesiogiai veikiančių projektą, įvertinimu. Taip pat kiekvienas projektas yra orentuotas į tam tikrą veiklos sferą ir turi išlikti atsiribojęs nuo kitų projektų ar kitos veiklos.

Specifinė projekto organizacija, septintoji projekto savybė, kuri nurodo jog projekto įgyvendinimo laikotarpiu būtina sukurti laikiną jo organizacinę struktūrą. Įgyvendinant smulkų projektą, atskira organizacinė stuktūra nėra būtina, tačiau be abejo reikalinga skirti projekto vadovą, kuris bus atsakingas už jo įgyvendinimą. Kitu ateveju, jeigu norima įgyvendinti stambų projektą didelėje kompanijoje būtina sukurti laikiną organizacinę struktūrą, kadangi sėkmingai nepavyks įgyvendinti projekto jau egzistuojančioje tradicinėje organizacinėje struktūroje.

Paskutinė, aštuntoji, projekto savybė- komandinis darbas. Esant griežtiems išteklių apribojimams , komandos formavimas bei darbas įgauna ypač svarbią reikšmę. Laikinosios komandos suformuojamos remiantis įvairiais principais, kurie gali užtikrinti geriausią siekiamą rezultatą bei efektyvumą.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3585 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Projektų valdymo problemos referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Projektų valdymo problemos referatas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/projektu-valdymo-problemos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:06
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo