Prokariotinių ir eukariotinių organizmų palyginimas


Įvadas. Ląstelė ir jos tipai. Skirtumai ir panašumai tarp eukariotinių ir prokariotinų organzimų. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mano pasirinkta namų darbo tema yra „Prokariotinių ir eukariotinių organizmų palyginimas“. Šiame darbe aš aprašysiu prokariotinius bei eukariotinius organizmus jų pagrindinius skirtumus, panašumus,

Kaip žinome visi organizmai yra sudaryti iš ląstelių, pats žodis „ ląstelė“ pradėtas naudoti tik 18amžiuje ir pirmasis ši terminą pavartojo Robertas Hukas. Yra organizmų kurie turi tik viena ląstelę, tačiau mes žmonės esame sudaryti iš daugybės ląstelių, kitaip vadinami „daugialąsčiais organizmais“. Ląstelė yra funkcinis atskirų organų ir organizmų vienetas. Vyksmų seka, kurios metu susidaro naujos ląstelės, vadinama ląsteliniu dalijimusi. Ląstelės dalijasi dviem būdais: mejoze bei mitoze (šiuos abejus tipus aptarsiu vėliau lygindamas eukariotinius bei prokariotinius organizmus). Labai svarbus faktas yra tas, kad ląstelė gali atsirasti tik jau iš esančių ląstelių. Ląstelės yra mažos , matomos tik mikroskopu.

Kalbėdamas apie savo pasirinktą namų darbo temą, turėčiau pasakyti, kad ląstelės yra skiriamos i du tipus: į prokariotines ir eukariotines ląsteles. Kalbant apie prokariotines ląsteles būtina paminėti, kad jos neturiu tikro branduolio, vietoje jo yra nukleoidas. Turbūt geriausiai žinomas prokariotinis organizmas yra bakterija. Kaip žinoma dauguma bakterijų yra vienaląsčiai organizmai lazdelių bei spiralės formos. Kadangi bakterijos yra prokariotinis organizmas jos neturi branduolio. Jos dauginasi dalijimosi būdu, kai motininė ląstele pradeda senti ji nemiršta, tiesiog skyla pusiau ir virsta dviem dukterinėmis ląstelėmis. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bakterijos yra paprastas, nesudėtingas organizmas, tačiau jos skiriasi savo apykaitos procesais, jos prisitaikiusios gyvent, bet kokioje aplinkoje, nesvarbu ar temperatūra žema ar aukšta, bei maistui nėra išrankios, naudoja bet kokias organines medžiagas. Taip pat bakterijos turi ląsteles sienelę, plazminę membraną, ribosomas, tilakoidus bei chromosomą. Bakterijos būna tiek gerosios tiek blogosios, kurios gali padėti žmogui arba jam pakenkti.

Prokariotinės ląstelės yra žymiai paprastesnės negu eukariotinės. Pirmiausia eukraiotinės bakterijos yra žymiai didesnes už pastarąsias, taip pat turi tikrą branduolį, o ne nukleoidą.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1824 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Prokariotinių ir eukariotinių organizmų palyginimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Prokariotinių ir eukariotinių organizmų palyginimas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/prokariotiniu-ir-eukariotiniu-organizmu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:33
×