Prokuratūra


Ką daro prokuroras. Prokuratura referatas. Prokuroro veikla referatai. Prokuroro samprata. Prokuraturos kanclerio kompetencija. Ka daro prokuratura. Prokuroro įgaliojimai baudžiamosiose bylose. Referatas apie prokuratura. Apie prokuratura. Ką daro prokuroro padėjėjas.

Prokuratūra - valstybės institucija, kurios paskirtis - vykdyti baudžiamąjį persekiojimą. Prokuratūra yra valstybės institucija, atliekanti lietuvos respublikos konstitucijoje, prokuratūros įstatyme ar kituose įstatymuose nustatytas funkcijas. Prokuratūra padeda užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą. Ką daro prokuratūra. Veiklos kryptys. Vizija. Misija. Prokuratūros kūrimosi pradžia. Prokuratūra lietuvos okupaciniu laikotarpiu. Lietuvos ssr prokurorai. Prokuratūra atkūrus lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos respublikos generaliniai prokurorai. Lietuvos respublikos prokuratūros veiklą reglamentuoja. Generalinės prokuratūros struktūrinių padalinių nuostatai. Generalinio prokuroro kompetencija. Generalinio prokuroro pavaduotojo kompetencija. Generalinės prokuratūros kanclerio kompetencija.

Prokuratūra vykdo iš esmės jurisdikcines ir kitas funkcijas. Prokuratūra padeda užtikrinti teisėtdalyvauja rengiant ir įgyvendinant nacioprokuratūra, taikydama aukštus reikalavimus profesinės veiklos kokybei, sieks proceso veiksmingumo, formuos žmogaus teises ir laisves užtikrinančią baudžiamojo persekiojimo ir viešojo intereso gynimo praktiką, gins ir saugos teisinės valstybės principus, pripažindama objektyvumo, konstitucijos numatyta prokuratūros misija yra organizuoti ikiteisminį tyrimą ir jam vadovauti, palaikyti valstybinį kaltinimą baudžiamosiose bylose, ginti viešąjį interesą, užtikrinti teisėtumą ir padėti teismams vykdant teisingumą.

Prokuratūra yra valstybės institucija, atliekanti Lietuvos respublikos konstitucijoje, prokuratūros įstatyme ar kituose įstatymuose nustatytas funkcijas. Prokuratūra padeda užtikrinti tedalyvauja rengiant ir įgyvendinant nacionprokuroras sprendimus priima savarankiškai ir vienvaldiškai, vadovaudamasis įstatymais ir protingumo principu, gerbdamas asmens teises ir laisves, laikydamasis nekaltumo prezumpcijos, taip pat principo, kad įstatymui, valstybės institucijoms ir pareigūnams visi asmenys yra lygūs nepaisant asmens socialinės ir šeiminės padėties, pareigų, užsiėmimo, įsitikinimų, pažiūrų, kilmės, rasės, lyties, tautybės, kalbos, tikėjimo ir išsilavinimo.

Teisėti prokuroro reikalavimai ir nutarimai yra privalomi visoms valstybės, savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, pareigūnams, tarnautojams ir darbuotojams, fiziniams bei juridiniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos valstybės teritorijoje. Šie subjektai už prokuroro reikalavimų ir nutarimų nevykdymą atsako pagal įstatymus.

Prokuroro veiksmai ir sprendimai įstatymų nustatyta tvarka gali būti skundžiami aukštesniajam prokurorui ir teismui.

Dėl neteisėtų prokurorų veiksmų ar neveikimo asmenims atsiradusi žala atlyginama žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo įstatymo arba cnepriklausomos Lietuvos prokuratūros kūrimosi atskaitos taškas galėtų būti 1919 m. Sausio 16 d. Tą dieną oficialiai buvo paskelbtas laikinasis Lietuvos teismų ir jų darbo sutvarkymo įstatymas. Jame parašyta, kad prie apygardos teismo ir vyriausiojo tribunolo yra valstybės gynėjai (prokuratoriai) ir jų padėjėjai . Tai buvo šios svarbios teisėsaugos institucijos savarankiško kelio pradžia. Pats teisingumo ministeris petras leonas paaiškinimo įstatymui aplinkraštyje skelbė, kad daugelis teisminės valdžios institucijų, iš pradžių, iki gyvenimas parodys jų reikalingumą, nekuriamos . 1919 m.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (1564 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dei
  • Prokuratūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prokuratūra. (2010 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/prokuratura.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:32
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo