Prostatos vėžys


Sergamumas prostatos vėžiu. Problemos aktualumas. Problemos priežastys. Etninės grupės. Kitos ligos. Darbo vieta. Prostatos vėžio pasekmės. Problemos sprendimo būdai. Literatūros sąrašas.

Prostatos vėžys dažniausiai pasitaiko vyresniems nei 50 metų vyrams. Tiesa, 50mečiai šia liga serga rečiau, tačiau su kiekvienu amžiumi ligos atsiradimo tikimybė didėja. Taip yra ne tik Lietuvoje ar Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Iš tyrimo apie prostatos vėžį, atliktą 2012 metais, galime pastebėti, kad didžiausias mirtingumas buvo Pietų Amerikoje, Afrikoje, Turkijoje, Skandinavijos šalyse, bei Baltijos šalyse tarp jų ir Lietuvoje. Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje plačiai naudojomos prevencinės programos, kurios kaip matome daro didelę įtaką mirtingumui mažinti.

PAVELDIMUMAS- jeigu artimas giminaitis, tėvas arba brolis, turėjo prostatos vėžį , rizika gali būti didesnė maždaug du kartus.

ETNINĖS GRUPĖS- prostatos vėžys yra labiau paplitęs tarp afrikiečių ir amerikiečių kilmės žmonių negu azijiečių ar europiečių.

MITYBA- atlikti tyrimai leidžia įtarti fitoestrogenų, kurio yra sojoje, likopeno, kurio daug yra pomidoruose neigiamą poveikį vyrų prostatai. Taip pat gyvūlinių riebalų per didelis vartojimas ir mažas vaisiu, daržovių, žuvies vartojimas.

DARBO VIETA- atlikti tyrimai leidžia teigti, kad gaisrininkai dažniau serga šia liga. To priežastis būtų toksinės medžiagos, kurios juos supa viso darbo metu.

Tiksli prostatos vėžio priežastis nėra žinoma, taigi šiuo metu negalime išvengti šios ligos. Dauguma ligos atvejų, kurie susije su amžiumi, rase ar šeimos istorija negali būti kontroliuojami. Tačiau yra keletas dalykų, kurių pagalba galima pagalba galima atpažinti ligą.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 140 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (897 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Prostatos vėžys
    10 - 7 balsai (-ų)
Prostatos vėžys. (2015 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/prostatos-vezys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:02
×