Prostitucija ir jos rūšys


Prostitucija. Įvadas. Prostitucija yra viena prekybos žmonėmis rūšių. Prostitucijos rūšys ir formos. J. Reingardė (2009)24 teigia, kad prostitucija yra sistema. Veikiant sąvadautojui, nebelieka nepriklausomos prostitucijos. Prostitucijos klasifikacija leidžia teigti. Istorinė prostitucijos raida. Prostitucija istoriškai ir kultūriškai yra paplitusi visame pasaulyje. Viduramžiais padėtis pasikeitė. Apibendrinant prostitucijos apžvalgą istorijos kontekste. Prostitucijos kaip verslo egzistavimo prielaidos ir pasekmės. Šių dienų prostitucija glaudžiai siejama su prekybos žmonėmis sistema. M. Farley (2002), kuri labai daug tyrinėja ir rašo apie prostituciją. Lyčių nelygybė yra neatsiejama nuo prostitucijos skatinimo ir normalizavimo. Apibendrinant šį poskyrį, darytina išvada. Išvados. Prostitucijos veikimo mechanizmas yra kur kas sudėtingesnis nei bet kurio kito legalaus verslo. Literatūra.


J.Reingardė (2009)24 teigia, kad prostitucija yra sistema, o ši sistema – tai pramonė, kurioje moterų ir vaikų kūnai yra perkami, parduodami už pinigus, narkotikus, alkoholį ar kitus daiktus seksualiniam išnaudojimui. Prostitucija yra dalis organizuotos prekybos žmonėmis sistemos.Prostitucijos verslas yra tarptautinė, nuolat besiplėtojanti multibilijoninės ($) vertės verslo operacijų sistema. Ji suvokiama kaip legalaus ir nelegalaus verslo samplaika, individualaus ir multi verslo sistema, kurios pagrindas moterų, vaikų ir kartais vyrų seksualinis išnaudojimas.Seksualinis išnaudojimas „juda“ geografinės vietovės atžvilgiu lygiai taip pat, kaip ir narkotikai, ginklai, piniginiai srautai, informacija, prekės, paslaugos ir darbo jėga. Pasaulinės ekonomikos globalizacija įtakojo ir sekso industrijos globalizaciją.

Prostitucijos klasifikacija leidžia teigti, kad prostitucija yra labai plati sąvoka, tiksliai nusakanti ne tik pačios paslaugos pobūdį, įvardijanti jos suteikimo procesą, tačiau turinti ir gilias istorines šaknis (geišos Japonijoje), svarbias socialines ir ekonomines priežastis verstis šiuo verslu, taip pat socialines, psichologines pasekmes asmenims, teikiantiems šias paslaugas, stipriai susijusi su kriminalinėmis struktūromis. Detaliai apibrėžti prostitucijos, apimančios visas pateiktas formas, neįmanoma. Detaliai galima apibrėžti kiekvieną prostitucijos formą atskirai, atskirai, remiantis atitinkamais kriterijais tirti kiekvieną formą, daryti išvadas, teikti rekomendacijas. Prostituciją galima įvardinti, visų pirma, kaip sekso paslaugų teikimo verslą, apimantį skirtingas jo teikimo formas, kuriame prekė yra gyvas žmogus (moteris, vyras, vaikas) savo noru ar prievarta tapęs šio verslo objektu už pinigus ar kitokią materialinę naudą tenkinantis kito asmens subjekto lytines aistras.

  • MS PowerPoint 4665 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1342 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Prostitucija ir jos rūšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prostitucija ir jos rūšys. (2019 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/prostitucija-ir-jos-rusys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:12
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo