Protezai


Protezai klasifikacija, gamyba, tvirtinimo būdai, veikimo biomechaniniai pagrindai. Ergoterapija II kursas Nikita Triščenko. Kas yra protezai? Protezavimas Protezų klasifikacija Protezų gamyba Protezų tvirtinimo būdai Veikimo mechanizmas. Kas yra protezas? Protezas – mechaninis. Protezavimas. Protezavimas – trūkstamos dalies ar visos galūnės funkcionalumo kompensacija. Protezų klasifikacija. Dažniausiai klasifikuojami pagal gėbejimą kompensuoti netekusios galūnės funkcijas Kosmetiniai Funkciniai Mišrus. Kosmetiniai. Tai pasyvūs protezai, kurie skirti tik atkurti natūralią galūnės išvaizdą ir yra naudojami dažniausiai. Funkciniai. Tai aktyvus protezai, kurie skirti atkurti prarastų galūnių funkcijas. Tai protezai. Taip pat vis dažniau yra naudojamos tokios sąvokos. Motorizuoti protezai. Tai protezai skirti. Gamyba. Dažniausiai protezai sudaryti iš šių dalių Ėmiklio. Ėmiklis. Jungia likusią galūnės dalį su protezu ir atlieka laikyklio funkciją atliekant judesius. Lankstas. Tai protezo dalis, jungianti protezo dalį su ėmikliu. Karkasas. Protezo dalis skirta. Tvirtinimo būdai. Dažniausiai protezai tvirtinami 3 būdais Vaakuminis - Populiariausias tvirtinimosi būdas. Cementinis protezavimas- protezavimo būdas kai keičiami sanariai. Veikimo pagrindai. Kad protezas atliktų savo funkciją svarbiausia padaryti jį tinkamo dydžio.

Protezai: klasifikacija, gamyba, tvirtinimo būdai, veikimo biomechaniniai pagrindai.

Tai pasyvūs protezai, kurie skirti tik atkurti natūralią galūnės išvaizdą ir yra naudojami dažniausiai, tais atvejais, kai forma, svoris, lengvas gabenimas ir naudojimas yra svarbiausia. Tinka bet kokiam amputacijos lygiui. Tokie protezai turi prastas galimybes kaip, pavyzdžiui, lengvų objektų laikymas, tačiau jie patenkina tuos asmenis, kuriems funkcionalumas yra mažiau svarbus negu kosmetiniai bruožai.

Tai protezai, kurie turi ir kosmetinius, ir funkcinius bruožus. Jie suteikia prarastai galūnei maksimalią funkcinę kompensaciją ir atkuria galūnės natūralų vaizdą. Tokie protezai tinka žmonems turintiems amputacija bet su išlikusiu kelmu. Mišrūs protezai suteikia natūralią išvaizdą kaip ir maksimalų funkcionalumą, tačiau jų kaina yra per didelė, kai kuriems žmonėms.

Taip pat vis dažniau yra naudojamos tokios sąvokos, kaip bioniniai protezai. Tai protezai, kurių dėka pilnai atkuriamas netekusios rankos funkcionalumas. Kaip ir mišraus tipo protezai jie atlieka funkcinę ir kosmetinę funkcijas. Tokie protezai tinka bet kokiam amputacijos lygiui, tačiau jų kaina yra žymiai didesnė už visus kitus.

Tai protezai skirti aktyviems žmonėms. Pirmieji pasaulyje gaminiai, kurie taupo neįgalaus žmogaus judėjimo energijos sąnaudas sportuojant, vaikščiojant ir kitaip judant. Protezo judėjimo principai yra paremti dirbtinių receptorių veikimo ir kontroliuojamas garsiniais jutikliais. Pasižymi stabilumu.

Dažniausiai protezai sudaryti iš šių dalių: Ėmiklio. Sąnario arba lanksto dalies. Tolimesnės galunės.

  • MS PowerPoint 1014 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elizabet
  • Protezai
    10 - 9 balsai (-ų)
Protezai. (2014 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/protezai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 19:26
×