Protinis atsilikimas referatas


Protinis atsilikimas. Protinio atsilikimo priežastys. Protinio atsilikimo nustatymo kriterijai , būdai , priemonės. Protinio atsilikimo ir sulėtinto vėluojnčio vystimosi skirtumai ir diferencijavimo svarba. Pažintinių galimybių – mokslumo skirtumai. Emocijų – elgesio – asmenybės skirtumai. Protiškai atsilikusių asmenybės raidos ypatumai. Protiškai atsilikusių elgesio ypatumai. Protiškai atsilikusių emocijų – valios – motyvacijos ypatumai. Protiškai atsilikusių vaikų mokymosi galimybės , ypatumai. Protiškai atsilikusiųjų adaptacinės darbo , socialinės integracijos galimybės.

Postnatalinės – tai galvos smegenų traumos, dideli mitybos sutrikimai, sunkios kūdikių infekcinės ir somatinės ligos. Šiuo laikotarpiu visavertei vaiko raidai labai reikšminga socialinė- kultūrinė aplinka, šeima, visų pirma mama.

Socialiniu- psichologiniu požiūriu būtent pilnavertės aplinkos stygius gali būti vienintelė atsilikimo priežastis. Pilnavertė socialinė aplinka garantuoja gausų signalų srautą į smegenis. Tai yra kognityvinių procesų stimulas ir kartu medžiaga pažinti. Ypač svarbios teigiamos emocijos nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų.

Protinio atsilikimo nustatymo kriterijai, būdai, priemonės.

Protinį atsilikimą įtariant jau naujagimiams, svarbu atsižvelgti į prenatalinio, perinatalinio ir postnatalinio laikotarpių ypatumus, buvusius CNS disfunkcijos požymius: dirglumą, tremorą, vangumą, hiperaktyvumą, kvėpavimo sutrikimus, netipišką verksmą, hipo ar hipertonusą, vienos ar kelių galūnių vangumą. Be šių pagrindinių neurologinių požymių svarbu įvertinti spiralinio ir oralinio automatizmų, Moro reflekso ir kitų naujagimystės ir kūdikystės refleksų simetriją, ryškumą, atsiradimo ir išnykimo savalaikiškumą. Diagnozuojant protinį atsilikimą, svarbu tai, jog atsilieka visos veiklos sferos, išskyrus kartais normalią ar beveik normalią stambiosios motorikos raidą. Šie vaikai tik vėliau pradeda vaikščioti, išskyrus turinčius gilų protinį atsilikimą.

Protinio atsilikimo ir sulėtinto (vėluojnčio) vystimosi skirtumai ir diferencijavimo svarba.

Lengva PA. Ilgiau mokosi atskirti savo tėvus nuo kitų suaugusių. Vėliau pripranta arba rečiau patys pratinasi prieiti ar nueiti nuo tėvų. Mokyklinio amžiaus vaikai dažniausiai jau geba atlikti nesunkias užduotis ir suvokti savo atsakomybę, tačiau daugelis vaikų dar nėra tam subrendę. Bendrauti už šeimos ribų labai svarbūs draugai, tačiau daugeliui sunku susirasti draugą tarp vienmečių. Jie negeba žaisti kartu su bendraamžiais sveikais vaikais, jaučia, kad nepritampa prie kitų. Daugelis žaidžia su keleriais metais jaunesniais vaikais

Protiškai atsilikusių asmenybės raidos ypatumai.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2114 žodžiai)
  • Eglė
  • Protinis atsilikimas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Protinis atsilikimas referatas. (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/protinis-atsilikimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:47
×