Proto ir jausmo kova lietuvių literatūroje


Jausmo ir proto kova. Jausmo ir proto kova lietuviu literaturoje. Proto ir jausmu kova. Proto ir jausmu kova literaturoje. Idealo ir tikroves priespriesa lietuviu literaturoje. Vidiniame pasaulyje vyksta proto ir jausmų kova. Skirgaila-jausmo ar proto zmogus. Jausmo ir proto kova rašinys. Idealo ir tikroves konfliktas lietuviu literaturoje. Proto ir jausmu dvikova lemia zmogaus gyvenimo kokybe.

Proto ir jausmo kova lietuvių literatūroje.

Neretai lietuvių literatūroje yra vaizduojamas proto ir jausmo priešprieša. Ši vidinė žmogaus būsena aktuali ne tik realiame gyvenime, bet ir senojoje lietuvių literatūroje, joje neretai aprašomi kūrinių veikėjų vidiniai konfliktai, kurių pasekmės nulemia ir jų tolimesnį gyvenimą.Ši Jausmo ir proto kova puikiai atskleidžiama šių žinomų rašytojų kūriniuose: lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės – Mickevičiaus dramoje „Skirgaila“, Vinco Mykolaičio – Putino psichologiniame romane „Altorių Šešėly“. Taigi, kaip atskleidžiama ši priešprieša minėtu autorių kūriniuose?

Lietuvių literatūroje idealo ir tikrovės priešprieša, pasireiškia didelių siekių ir jausmų neatitikimu. Ši priešprieša puikiai atskleidžiama vieno iš garsiausių XXa. Lietuvių literatūros poeto, prozininko bei filosonės pasaulėjautos kūrėjo Vinco Mylokaičio – Putino psichologinėje dramoje „Altorių Šešėly".

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (478 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolis95
  • Proto ir jausmo kova lietuvių literatūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Proto ir jausmo kova lietuvių literatūroje. (2014 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/proto-ir-jausmo-kova-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 04:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo