Protokolas ir etiketas Prancūzijoje


Įvadas. Etiketas ir protokolas prancūzijoje. Prancūzijos aprašymas. Prancūzijos gyventojų charakteristika. Kūno kalba Prancūzijoje. Dalykinė išvaizda Prancūzijoje. Susitikimų protokolas Prancūzijoje. Susitikimų valgiai ir gėrimai. Bendravimo aplinka. Dovanos. Kultūriniai „Tabu“. Kūno kalba. Kūno kalba – kas tai? Simpatijos požymiai kūno kalboje. Kūno kalbos privalumai. Išvados. Naudota literatūra.


Protokolas ir etiketas – vienas svarbiausių socialinės psichologijos elementų. Norint išvengti nemalonių situacijų, tokių kaip, nežinojimas, kokią dovaną padovanoti verslo partneriui arba kaip tinkamai kreiptis į žmogų, reikėtų gerai išnagrinėti protokolo ir etiketo normas. Kiekviena šalis turi savo kultūrą ir atvykus į ją būtina ne tik laikytis mandagumo, bet ir žinoti tos šalies etiketą. Šiame darbe bus aptariamas Prancūzijos protokolas ir etiketas. Tik visiškai savim pasitikint ir žinant kada ir kaip elgtis, galima sukurti kokybiškus, ilgalaikius verslo santykius ne tik savo šalyje, bet ir svetur.

Darbo tikslas: aptarti protokolą ir etiketą Prancuzijoje, pateikti kultūros etiketo pavyzdžių, išanalizuoti kūno kalbos niuansus.

Aptarti susitikimų protokolą Prancūzijoje, susitikimų Prancūzijoje valgius, išvaizdą, kūno kalbą, dovanas, bei bendravimo aplinką;

Bendraujant su verslo atstovais iš kitų šalių labai svarbu žinoti, kokių temų būtų geriausia vengti, tačiau ir vengiant tų temų, būtų netikslinga neatkreipti į jas dėmesio. Istoriniai faktai, kultūra, tradicijos formuoja žmonių elgesį, todėl svarbu žinoti ne tik apie žmonių bendravimo įpročius Prancūzijoje, bet ir apie pačią Prancūziją.

Atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus: šalies kalbą, kultūrą, religiją labai svarbu norint turėti sėkmingus ryšius su verslo partneriais.

Prancūzai ir politikoje, ir versle nori būti nepriklausomi, o tai gali erzinti kitų tautų žmones.

Rekomenduojama rinktis aukštos kokybės ir konservatyvią aprangą bei aksesuarus. Vyrai turėtų dėvėti tamsius kostiumus ypač žiemą arba vykstant į Šiaurę. Nederėtų vilkėti mėlynų marškinių, kadangi tokios spalvos marškinėlius dėvi Prancuzijos kariuomenės naujokai, dėl to galima susilaukti pašaipų.

Prancūzės ypatingai domisi mada, todėl ir formali apranga visada būna tinkamai apgalvota ir nepriekaištinga. Joms būdingas paprastas, tačiau elegantiškas aprangos stilius. Dažniausiai moterys renkasi gerai pasiūtus kostiumėlius ar sukneles bei būtinai visada kokybiškus batus. Moterys ypatingai rūpinasi savo veido oda, todėl nenaudoja daug makiažo bei renkasi kuklius papuošalus – smulkius auskarus ar lengvą kaklo skarelę.

Susitikimai Prancūzijoje yra kasdienis dalykas verslo aplinkoje ir šiandieną jie yra ypatingai svarbūs. Dažniausiai susitikimai vyksta asmeniškai (gyvai), tačiau nemažai būna ir vaizdo ar pokalbių konferencijų susitikimų. Susitikimai turėtų būti organizuojami mažiausiai prieš dvi savaites ir prieš keletą dienų patvirtinami – tai laikoma tinkamu ir vertinamu gestu.

Prancūzijoje priimtina turėti savo vizitines korteles ne tik anglų kalba, bet ir prancūzų, kadangi didelis dėmesys smulkmenoms Prancūzijoje yra labai vertinamas ir turint savo vizitinę kortelę dviem kalbomis puiki galimybė parodyti savo demesį smulkmenoms taip pat. Vizitinėje kortelėje prancūzų kalba turi būti nurodomos pareigos įmonėje ir išsilavinimas bei jo laipsnis.

Dauguma darbdavių bei vadovų keletą savaičių vasarą atostogauja ir visai nedirba, o kai kurios kompanijos tiesiog sustabdo darbus visam rugpjūčio mėnesiui, todėl reikia į tai atsižvelgti planuojant susitikimus šiltuoju metų laiku. Geriausias laikas susitikimams organizuoti yra vėlyvą rytą arba vidurdienį – dažniausiai 11:00-15:30. Nelaikoma vėlavimu, jeigu atvykstama 10 minučių po sutarto laiko, tačiau nevertėtų tuo piknaudžiauti. Jeigu galimas ilgesnis nei 20 minučių vėlavimas, būtina iš karto informuoti telefonu ir pasakyti vėlavimo priežastį, kad tai nebūtų laikoma grubiu ir atsainiu gestu.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4223 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Protokolas ir etiketas Prancūzijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Protokolas ir etiketas Prancūzijoje. (2017 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/protokolas-ir-etiketas-prancuzijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 22:04
×