Protokolas – vienas iš pagrindinių įmonės dokumentų


Įvadas. Sąvokų, taisyklių ir turinio analizavimas. Sąvokų analizė. Taisyklių aiškinimas. Turinio atskleidimas. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikiniame pasaulyje yra didelė įvairovė dokumentų. Daugelį jų mes naudojame kiekvieną dieną. Jie tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dokumentai ypač tampa aktualūs ir reikalingi, kai iškyla problemos.

Šiame darbe apžvelgiam protokolą, kaip vieną iš pagrindinių įmonės dokumentų. Protokolas šiandienos visuomenėje yra ypač aktualus. Jo supratimas ir išmanymas reikalingas tiek verslo pasaulyje, tiek valstybiniu lygmeniu, tiek įvairiose organizacijose. Šis dokumentas reikalingas kiekvieno posėdžio, susirinkimo, renginio metu, nes jame fiksuojama jo eiga ir nutarimai.

Protokolo istorija prasidėjo Bizantijoje, kur reiškė pirmąją paruoštų dokumentų dalį, vardijančią garbingų iškilmių dalyvius, o terminas protokolas kildinamas iš graikų kalbos žodžio „protokollon“, o lotynų kalbos „protocol(l)um“, kur jis reiškė pirmą lapą.

Koleginių institucijų renginių organizacinės formos gali būti įvairios:

Simpoziumas – tarptautinis pasitarimas kuriuo nors specialiu, dažniausiai moksliniu klausimu.

Susirinkimas – reiškia žmonių susirinkimą, sukvietimą į vieną vietą įvairiais tikslais.

Nauja ir tai, kad žodis DARBOTVARKĖ rašomas didžiosiomis raidėmis.

Svarbesnius ir sudėtingesnius klausimus patartina rašyti darbotvarkės pradžioje.

BALSAVO. Už – 12, prieš – 3, nebalsavo – 1.

Kai protokoluojami pranešimai, pasisakymai, nutarimai, renginio, posėdžio sekretorius juos turi užrašyti aiškiai ir tiksliai.

Kol protokolas nepasirašytas, nutarimas negalioja ir negali būti daromi išrašai iš protokolų ir jų nuorašai.

Dokumento rengėjo (įstaigos) pavadinimas.

Protokole fiksuojama kolegialių organų posėdžių, susirinkimų, pasitarimų, konferencijų, suvažiavimų klausimų svarstymo eiga ir priimti sprendimai ar nutarimai.

Šiais laikais protokolus rašo ir pareigūnai, nustatę viešosios tvarkos pažeidimo faktus. Jais fiksuojama teismų posėdžių eiga.

Kalbėjo: A.Valinskas, A.Nedzinskas.

Kviestieji asmenys: Utenos policijos komisariato Kriminalinių nusikaltimų tyrimo komisaras inspektorius Donatas Matuševičius ir Utenos viešosios policijos Prevencijos skyriaus nepilnamečių reikalų inspektorė Brigita Griniūtė.

Policijos atstovas supažindino su įvairiais narkotikais: heroinu, kokainu, amfetaminu, kanapėmis ir kt., vaizdžiai pademonstravo, kaip jie atrodo, iš kokių požymių galima atpažinti narkotikus vartojančius žmones. Kriminalinių nusikaltimų tyrimo komisaras atsakė į daugelį pedagogų dominančių klausimų.

  • Microsoft Word 81 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2299 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Protokolas – vienas iš pagrindinių įmonės dokumentų
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Protokolas – vienas iš pagrindinių įmonės dokumentų. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/protokolas-vienas-is-pagrindiniu-imones-dokumentu.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:56
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo