Protokolinė apranga


Įvadas. Protokolinė apranga. Didžiausi nusižengimai dalykiniam stiliui. Kelionės. Moterų aksesuarai dėvint įvairią aprangą. Makiažas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Skandinavijos šalyse dalykiniams susitikimams priimtina tradicinė dalykinė, ne tokiems oficialiems - laisvesnė kasdienė apranga, tačiau labai svarbu, kad viskas derėtų ir atrodytumėte elegantiškai. Dėvimi megztukai, elegantiškos vilnonės kelnės, palaidinės, marškiniai, įvairūs megztukų deriniai.

Anglijoje rengiamasi konservatyvesniu stiliumi. Čia mada ir naujosios tendencijos taip pat labai svarbios. Dažnai lyja, todėl reikia turėti skėtį.

Italija. Elegantiška, prašmatnu. Moterų apranga laisvesnė, gundanti. Nors vasarą atidengiamos kojos, tebemadingi sijonai ar suknelės apie kelius ar žemiau, nešiojami auksiniai papuošalai. Labai populiari juoda spalva, ir ji puikiai tinka, nes italės labai tamsaus gymio.

Rusija. Būdinga dalykinė apranga, tačiau dabar, permainų laikais, dauguma rengiasi ne pagal situaciją - kartais per daug moteriškai ir seksualiai, o kartais visiškai netinkamai. Dažniausiai rengiamasi tradicinės dalykinės arba klasikinės kasdienės aprangos stiliais, kai švarkas derinamas su kelnėmis ir kaklaraiščiu. Nors kartais galima sutikti labai puošniai apsirengusių ir vyrų, ir moterų netgi dieną.

Afrika. Oficialesnė apranga - angliškai kalbančiose šalyse, ne tokia oficiali apranga - prancūzakalbėse, tačiau privalote atrodyti tvarkingai, išlygintais drabužiais, sijonai žemiau kelių, rankos ir pečių dalis turėtų būti uždengta. Tradicinės dalykinės aprangos retai kada prireikia, tačiau nesirenkite safario stiliumi, nes daugumai vietinių tai asocijuojasi su kolonijiniu, militaristiniu stiliumi. Tinka lengvos medvilninės kelnės ir marškiniai, suknelės ar sijonai.

Australija, Naujoji Zelandija. Verslo žmonės rengiasi tradicine dalykine apranga, elegantiškai, klasikinės kasdienės aprangos stiliumi, vasarą - šviesesnėmis spalvomis. Laikomasi tradicijų, kad jei renginys labai oficialus, reikia ir atitinkamos aprangos. Priešingai nei mūsų šalyje, ten gruodžio mėnesį - vasara, o liepą - žiema.

JAV. Atkreipkite dėmesį, į kurią JAV valstiją vykstate. Jei į Niujorką - tai mados sostinė. Jūsų dalykinė apranga turi būti elegantiška, madinga. Daugumai verslo šakų priimtina tradicinė dalykinė apranga, subtilus makiažas, nes didmiesčiuose dažniausiai dėvimi juodos, anglies juodumo, tamsiai rudos, smėlio, baltos ir įvairių neutralių spalvų klasikiniai kostiumėliai. Labai populiari pilka spalva. Moterys avi stilingesnius batelius, nešioja tvarkingas šukuosenas.

Išnagrinėja visą aprangos etikėtą, galima padaryti išvadas. Kaip ir minėjome apranga žaidžia mūsų gyvenime labai svarbia dalį, kurioje mes parodome save kaip asmenybė, apranga tai ne tik vizitinė kortelė, bet ir pačio žmogaus apibūdinimas, nesvarbu kokį darbą dirbi statybininko ar elektriko. Viskas turi buti parenkta pagal situacijas ir turi būti tvarkinga.

Būtent moterims labai svarbus aprangos etiketas, kuri būtent daugumą moterų to nesupranta. Gal jos galvoja, kad dėvėti trumpą sijoną, daug prisidažiusi arba parodo visus savo aksesuarus ant kūno, tai yra gražų? Dėja galime teigti, kad ne, šiuolaikiškas gyvenimas daug ką pasako būtent iš mūsų aprangos, parodo koks yra mūsų gyvenimo būda ir žinome kaip reikia bendrauti su tokiu žmogumi. Tas kas žino aprangos etiketa, tas parodo save kaip asmenybe, bet ne viskas aprangą lemia, žmogus gali žinoti etiketa, bet daug ką priklauso ir kultūros etiketą ir beabejo tai ką žmogus turi galvoja.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 86 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2727 žodžiai)
  • Eva
  • Protokolinė apranga
    10 - 2 balsai (-ų)
Protokolinė apranga. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/protokoline-apranga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:07
×