Protokolo reikalavimai naudojant vizitines korteles


Įvadas.Vizitinių kortelių istorija.Keitimosi vizitinėmis kortelėmis procedūra. Asmeninės kortelės. Vyro vizitinė kortelė. Moterų vizitinės kortelės. Sutuoktinių vizitinės kortelės. Tarnybos kortelės.Vizitinių kortelių standartai. Vizitinių kortelių dydis. Informacija vizitinėse kortelėse. Vizitinių kortelių ženklai ir spalvos.Kalbos niuansai.Vizitinės kortelės - įvairiomis progomis.Interviu.Interviu analizė.Išvados.Literatūros sąrašas.

Rašant šį darbą buvo įdomu išsiaiškinti, ką apie vizitines korteles žino žmonės iš mano aplinkos. Todėl nusprendžiau apklausti 3 žmones. Pateikiau 10 klausimų.

Vizitinė kortelė – tai kortelė, kurioje surašyti žmogaus duomenys: vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys.

Manau, kad tokia, kurią būtų galima patogiai įsidėti į piniginę.

Vizitinėje kortelėje turėtų būti pateikta asmens vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys, pareigos, įmonės pavadinimas, kokias paslaugas jis siūlo.

Vizitinė kortelė įteikiama norint susipažinti su asmeniu, su kuriuo teks bendrauti ateityje, kuriam norėtume pasiūlyti savo paslaugas.

Manau, kad nereikėtų žmogui vis rašyti savo duomenų ant lapelio ranka, sukūrė vizitinę kortelę.

Vizitinė kortelė turi būti tokio dydžio, kad tilptų į piniginę.

Manyčiau, kad neturėtų būti per daug ryškios, svarbiausia, kad būtų šriftas įskaitomas ir aiškiai matytųsi užrašas ant kortelės.

Kuomet asmuo nori daugiau informacijos apie konkretų asmenį arba įmonę, ir kad nereikėtų daug pasakoti, tai pateikiama vizitinė kortelė. Manau, kad jos labai reikalingos kurčnebyliams.

Vizitinė kortelė reikalinga tam, kad pamiršus duomenis apie ieškomą asmenį, arba telefone ištrynus duomenis, viską galima rasti vizitinėje kortelėje.

Vizitinė kortelė – tai kortelė, kurioje surašyti žmogaus duomenys: vardas, pavardė, visi kontaktiniai duomenys.

Kadangi žmonės norėjo vienas apie kitą sužinoti informaciją, atsirado vizitinės kortelės.

Iš viso apklausiau 3 žmones iš mano aplinkos. Sulaukiau gan panašių atsakymų. Taigi juos dabar aptarsiu.

Kaip apibūdintumėte, kas yra vizitinė kortelė? Toks buvo pirmasis mano interviu klausimas. Literatūroje rašoma, jog vizitinė kortelė – tai stačiakampio formos kortelė ... Visi respondentai šiuo klausimu buvo vieningos nuomonės. Jie teigė, jog vizitinė kortelė – tai kortelė, kurioje pateikiami duomenys apie asmenį: vardas, pavardė ar įmonė, pareigos, kontaktiniai duomenys.

Antrasis klausimas - Kaip manote, kaip atsirado vizitinės kortelės? Pateikus šį klausimą sulaukiau gan įvairių atsakymų. Viena iš apklaustųjų teigė, jog vizitinės kortelės atsirado tam, kad nereikėtų pastoviai rašyti savo duomenų ant paprasto lapelio, todėl sukūrė vizitines korteles. Kita respondentė teigė, jog žmonės norėdami sužinoti apie vienas kitą, kokios jų pareigos, kontaktiniai duomenys, sukūrė šias korteles. Trečioji apklaustoji atsakė, jog nežino, kaip atsirado vizitinės kortelės. Kaip jau minėjau teorinėje dalyje, vizitinės kortelės atsirado XVII amžiaus Prancūzijoje, iš čia jos paplito po visą pasaulį. Tik XIX amžiuje vizitinės kortelės buvo pradėtos naudoti pagal tą paskirtį, kokia mums yra įprasta šiandien.

Uždavus klausimą, kokių rūšių yra vizitinės kortelės, iš dviejų apklaustųjų sulaukiau to paties, teisingo atsakymo, jog vizitinės kortelės gali būti tarnybinės (darbo) bei asmeninės. A. Lydekos kygoje „Protokolas. Elgesio taisyklės“ teigiama, jog vizitinės kortelės yra asmeninės, tarnybos, taip pat gali būti šeimos bei žmonos.

Pateikus klausimą, kokios turi būti vizitinių kortelių spalvos, taip pat sulaukiau panašių atsakymų. Apklaustieji teigė, jog vizitinės kortelės turi būti ne per daug ryškios, kad šriftas būtų įskaitomas. Idealiausia spalva būtų balta arba kreminė. Taip, taip pat, teigiama ir A. Lydekos kygoje „Protokolas. Elgesio taisyklės“, kad geriausia spalva būti balta arba švelnaus spalvinio tono. Verslininkai ar menininkai neprivalo šio reikalavimo griežtai laikytis: jų kortelės gali būti įvairių spalvų – nuo rožinės ar melsvos iki juodos. Turintieji lakią vaizduotę ir norintieji savo korteles išpuošti ar išmarginti įmantriais raštais arba piešiniais turėtų būti apdairūs ir nepersistengti.

  • Microsoft Word 314 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (4555 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Protokolo reikalavimai naudojant vizitines korteles
    10 - 4 balsai (-ų)
Protokolo reikalavimai naudojant vizitines korteles. (2013 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/protokolo-reikalavimai-naudojant-vizitines-korteles.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:29
×