Protų nutekėjimas – globalaus pasaulio neišvengiamybė


Protų nutekėjimas – globalaus pasaulio neišvengemybė. Protų nutekėjimo problemos suvokimas. Proto nutekėjimas kaip reiškinys pasauliu mastu traukos ir stūmimo faktoriai. Protų nutekėjimo priežastys. Progtų nutekėjimo pasekmės. Protų nutekėjimas kaip globalaus pasaulio pasekmė Europos Sąjungos kontekste.

Valstybės, siekiančios ekonominės ir socialinės gerovės, ypatingai turi rūpintis savo intelektualiniu kapitalu, kurio branduolį sudaro žmogiškasis kapitalas, t.y. žmonių intelektas, kompetencija, išsilavinimas, įgūdžiai ir patirtis. Vienas svarbiausių valstybės intelektualinio kapitalo veiksnių - gebėjimas išsiugdyti reikalingos kompetencijos žmones ir tinkamai panaudoti šį potencialą. Sukurti žmogiškajam kapitalui tinkamas sąlygas dirbti ir gyventi valstybėje. Kita vertus, vienas iš demokratinės visuomenės principų yra žmogaus laisvė pasirinkti savo darbo ir gyvenimo vietą. O tai sąlygoja tokio reiškinio kaip protų nutekėjimas, atsiradimą.

Galima teigti, kad Lietuvoje protų nutekėjimą paskatino po nepriklausomybės atkūrimo prasidėję politiniai, ekonominiai ir socialiniai pokyčiai. Demografinis disbalansas ir jo kaita, darbo užmokesčio skirtumai, technologinės ir mokslinės minties atsilikimas, struktūriniai pasikeitimai mokslo institucijose galėjo nulemti protų nutekėjimą į kitas užsienio valstybes. Besivystančiai valstybei įtakos turėjo ekonominės veiklos globalizacija ir, žinoma, narystė Europos Sąjungoje.

  • Etika Esė
  • Microsoft Word 126 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2366 žodžiai)
  • Justinas
  • Protų nutekėjimas – globalaus pasaulio neišvengiamybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Protų nutekėjimas – globalaus pasaulio neišvengiamybė. (2014 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/protu-nutekejimas--globalaus-pasaulio-neisvengiamybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:47
×