Protų nutekėjimas – kaip tai sustabdyti ?


Protų nutekėjimas – kaip tai sustabdyti.


Išeivija, emigracija, emigravimas ne pirmi metai eskaluojami šių skambių žodžių Lietuvoje. Prarandame vis daugiau ir daugiau žmonių lyg su kiekvienais metais. 2014 m. netekome 36,6 tūkst. Žmonių, 2015 m. mūsų valstybę paliko dar 39 tūkst. Žmonių.

Vieni gyventojai mus palieka dėl finansinių priežasčių, ieškodami geriau apmokamo darbo, kiti susirandą mylimuosius ir išvyksta vedami jausmų, bet mus palieka ir jaunieji valstybės protai, kurie renkasi studijas svetur, o ne savo gimtinėje (Praėjusių metų birželio 30 d. buvo 2107 lietuviai, teikę paraiškas su pageidavimais studijuoti bakalauro programas Jungtinėje Karalystėje. 2014 metais tuo pačiu metu jų buvo 2390). Reikėtų paklausti savęs kodėl tai vyksta? Kodėl jauni žmonės kupini optimizmo ir vedami ateities planų renkasi kurti ir auginti ne mūsų ir savo valstybę, o svetimą kraštą ? Ko mes imamės, kad protų nutekėjimas būtų sustabdytas ar bent jau prislopintas?

Platesnis studijų programų pasirinkimas ir universitetų suteikiamų žinių bei diplomų pripažinimas pasaulyje pritraukia vis daugiau jaunųjų protų iš Lietuvos. Natūralu, jog jaunas ir veržlus jaunuolis nori tik geriausių sąlygų ir žinių savo tolimesniam tobulėjimui, nes tik tapęs savo srities profesionalu jis gali tikėtis didesnio pripažinimo ateityje. Įvairialypės studijų programos privilioja jaunuolius rinktis būtent vieną ar kitą universitetą svetur.

  • Lietuvių kalba Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (957 žodžiai)
  • Ignas
  • Protų nutekėjimas – kaip tai sustabdyti ?
    10 - 3 balsai (-ų)
Protų nutekėjimas – kaip tai sustabdyti ?. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/protu-nutekejimas-kaip-tai-sustabdyti-.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:15
×