Protų nutekėjimas skaidrės


„Protų nutekėjimas“. Kas yra „Protų nutekėjimas“? Emigrantai nedeklaravę išvykimo pagal kvalifikacijos lygmenį, proc. Išvykimo tikslai. „Protų nutekėjimo“ priežastys. Žmonių išsilavinimas, kurie palieka savo šalį. Lietuvą dažniausiai palieka. „Protų nutekėjimo“ nauda Lietuvai ir nuostolis. Lietuvos „Protų nutekėjimo“ pasekmės. Stabdyti „Protų nutekėjima“ ir stengtis dėti visas jėgas i jų susigrąžnimą. Išvados.


Didesnio atlygio siekis. Darbo krūvis. Karjeros galimybių apribojimas. Pokyčiai organizacijoje. Hierarchinė valdymo sistema organizacijoje Pokyčių siekis. Didesnės galimybės Darbas pagal kvalifikaciją.

Gabiausi mokslininkai; Gydytojai; Inžinieriai; Ir kiti aukštos kvalifikacijos specialistai.

Lietuvoje vykstantis protų nutekėjimas gali turėti naudos. Nauda ta, kad jauni kvalifikuoti specialistai turi galimybę stažuotis ir atlikti praktiką svetimoje šalyje taip susipažindami su kitos šalies kultūra. Taip pat, jie turi galimybę dirbti pasaulinio lygio mokslo centruose. O galiausiai, užsidirbti nemažai pinigų. O Lietuvai nauda ta, kad šie specialistai gali garsinti savo šalies vardą. Galimi ir nuostoliai- išvykdami kvalifikuoti specialistai stabdo šalies vystymąsi, kadangi, šalyje pagrindinė darbo jėga yra būtent jie, nekvalifikuotų asmenų nedarbo augimas, bei gamybos veiksnių naudojimo sumažėjimas.

Stabdyti „protų nutekėjima“ ir stengtis dėti visas jėgas i jų susigrąžnimą.

Skatinti dėstytojų, studentų aukštųjų mokyklų mobilumą specialiose programose, plėsti bendrus projektus su užsienio šalių mokslo institucijomis; 2) plėsti inžinierių, medikų, mokslininkų ir kitų specialistų pasikeitimo programas bendradarbiaujant su kitomis šalimis; 3) nuo pagrindų reformuoti viso mokslo sistemą; 4) reformuoti draudimo sistemą, tam kad žmonės jaustųsi tikrai saugūs dirbdami, nedarbingumo atveju ar išėję į pensiją; 5) skaidrumas įdarbinant aukštos kvalifikacijos darbuotojus mokslo įstaigose, tarnyboje, mokyklose.

  • MS PowerPoint 2443 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (459 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vesta
  • Protų nutekėjimas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Protų nutekėjimas skaidrės. (2016 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/protu-nutekejimas-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 07:41
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!