Proza


Lietuvių skaidrės. Proza. (Neeiliuota nevaržoma kalba). Proza yra neeiliuotų grožinės literatūros kūrinių visuma. Prozos žanrai. Žymiausi prozos rašytojai ir jų kūriniai. Novelė. Šio žanro pradininkas Džovanis Bokačas (Boccaccio). Apsakymas. Kartais vadinamas novelės sinononimu ir telkiantis dėmesį į vieną įvykį su nedaugeliu veikėjų. Satyra. Satyros tikslas – gerinti ir skaidrinti žmogaus prigimtį, sukeliant pasipiktinimą neteisingais reiškiniais. Yra dvi satyrų. Romanas. Tai labiausiai besikeičianti. Skiriamos dvi romanų grupės Tradicinis romanas Modernusis romanas. Socialinė utopija. Tai žanras kurio kūriniuose bandoma parodyti perfekcionistinį- idealų pasaulį be jokių neigiamų aspektų.


Šio žanro pradininkas Džovanis Bokačas (Boccaccio). Novelės žanro pradžia siejama su jo šimto trumpų, į vieną ciklą sujungtų pasakojimų – novelių – rinkiniu, pavadintu „Dekameronas“.

Tai labiausiai besikeičianti pasakojimo forma kurią galima vadinti sintetine nes jame susijungia daugelio literatūros žanrų ypatybės.

Proza. (2014 m. Gegužės 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/proza.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:05