Prūsai Pamedės teisynas 1340 m.


Pamedes teisynas referata. Pamedes teisynas turtiniai.

Įvadas. Prūsai. Senasis prūsų teisynas. Baudžiamoji teisė pamedės teisyne. Valstybiniai nusikaltimai. Turtiniai nusikaltimai. Nusikaltimai asmeniui. Baudžiamasis procesas. Lteratūra.

Pamedės teisynas dar kitaip vadinamas senuoju Prūsų teisynu galiojo vokiečių kryžiuočių ordino užkariautiesiems Prūsams, kurie buvo Pabaltijo gyventojai, gyvenę tarp Vyslos ir Nemuno, buvę pagonimis ir į kuriuos buvo nukreipti pirmieji Vokietijos kryžiuočių ordino puolimai. Šios gentys XII ir XIV amžių dokumentuose paprastai yra vadinamos Prūsais, bet dar senesniuose šaltiniuose Prūsais buvo vadinami ne tik Rytprūsių gyventojai, bet ir dabartinės Lietuvos senieji gyventojai. Viename istoriniame šaltinyje kuris yra vadinamas “Liber censuum Daniae” kuris buvo parašytas XII amžiaus viduryje, Lietuva iš viso yra laikoma tik Prūsijos dalimi. Rusų istoriniame šaltinyje “Poviest vremiannych let” prūsų terminas taip pat naudojamas plačiaja prasme: “...lenkai, prūsai, estai, gyvena prie Baltijos Jūros...”. Istoriniame šaltinyje “Scriptores rerum prussicarum” Mindaugas (Mendolpho) yra vadinamas prūsų karaliumi. Taip pat padavime apie Brutenį ir Vaidevutį Lietuva figuruoja kaip Prūsijos dalis.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (3871 žodžiai)
  • Prūsai Pamedės teisynas 1340 m.
    9 - 2 balsai (-ų)
Prūsai Pamedės teisynas 1340 m.. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/prusai-pamedes-teisynas-1340-m.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 19:52
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo