Psichiatrijos konspektas


Teismo psichiatrija konspektas. Teismo psichiatrijos konspektas. Lengvas protinis atsilikimas konspektas. Teismo psichiatrijos konspektai. Senatvinė psichozė. Sizofrenija slaugos planas. Teismo psichiatrija konspektai. Vaiku hebefreninė šizofrenija. Referato ivadas pavyzdys apie aids. Teismo psichiatrijos skaidres.

Psichiatrija. Įgimta silpnaprotystė (oligofrenija ). Nepalankūs faktoriai gimdymo metu. Klinika. Eiga. Gydimas. Darbo ir teismo ekspertizė. Asmenybės sutrikimai arba psichopatijos. Etiologija. Neurozės. Neurastenija. Įkyrių būsenų neurozės (ibn). Isterija hysterija. Nervinė anoreksija. Nervinė bulimija. Neurozių gydymo principai. Nuotaikos afektiniai sutrikimai. Šizofrenijos. Paprastoji šizofrenija. Hebefreninė šizofrenija. Katatoninė šizofrenija. Paranoidinė šizofrenija. Psichikos ligos sergant galvos smeginų ateroskleroze. Psichikos sutrikimai sergant hipertonine liga. Involiucinės psichozės. Senatvinė demencija. Ailzheimerio liga. Psichiatriniai aids aspektai. Infekcinės psichozės. Intoksikacinės psichozės. Psichikos sutrikimai po galvos smegenų ir gimdymo traumų. Reaktyviosios psichozės. Bendrieji sergančiųjų priklausomybės ligomis dėsningumas. Toksikomanija. Narkomanija. Epilepsija.

Siekiant išvengti psichikos ligų reikia žinoti jų priežastis, aplinkos poveikį, atsparumą ligai, ligos eigą ir galimą jos išeitį ar baigtį. Psichikos ligų metu sutrinka žmogaus psichika, kas pasunkina galimybę prisitaikyti gyvenime, * infekcijos – visais atvejais, jei priežastis yra infekcija yra tiesioginiai pažeidžiamos galvos smegenys arba tiesiogiai galvos smegenys. Kitais atvejais smegenys gali sutrikti nuo intoksikacijos.

* intoksikacijos – vis didesnę reikšmę psichikos patologijoje įgauna įvairios pramonės nuodai ir medikamentai.

* fizinės ir psichinės traumos – didesnę reikšmę įgautačiau yra labai daug psichikos ligų, kurių priežastys nėra pilnai žinomos, prie jų yra priskiriama šizofrenija, mdp, prieš senatvinės psichozės ir kt. Dažniausiai šių susirgimo priežastimi laikomos vidinės arba androgeninės priežastys, kaip viena iš tų priežasčių yra skaitoma ir genetinė. Paveldprotinis atsilikimas yra vertinamas standartizuotais protiniais testais. Lengvas protinis atsilikimas iq yra nuo 50 – , nuo 35 – 49 vidutinis protinis atsilikišiuo metu ~25% protinio atsilikimo atvejų skaitoma, kad atsiranda dėl genetinių faktorių. 75% priežasčių priklauso nuo motinos ligų, žajei vienas iš sutuoktinių serga oligofrenija tikimybė sulaukti protiškai atsilikusių vaikų yra nuo 34% iki 58%. Jei abu tokie pat tikimybė siekia net iki 99%. Statistika pateikta jav ir europos valstybių rodo, kad iš 1000 gimusių protiškai atsilikusių būna nuo iki. Paveldimoms ligoms su protiniu atsilikimu priklaus* mikrocefalija – mažai smegenų, galva, kaukolė iš viršaus būna paplokščia, dantys reti, kakta žema.

* felimbo liga – reta liga. Maždaug iš 11000 - 15000 pasitaiko susirgimas. To priežastis fermentų apykaitos sutrikimas, dėl ko sutrinka ir baltymų yra giliausias protinis atsilikimas. Psichikos iidioto veido išraiška beprasmiška. Jie nekalba tik šaukia beprasmiais garsais, neverkia ir nesijudina. Liūdesio jausmo neturi. Reaguoja tik į labai stiprų dirgiklį. Valgo nekramtydamas, o rydamas. Neskiria valgomo nuo nevalgomo. Yra patologinis potraukis viską ryti. Savęs neapsitarnauja, šlapinasi, tuštinasi ten kur guli, emocijos primityvios dažnai linkę į pyktį. Vidutinio, lengvos formos idiotai gali atskirti savus nuo svetimų, psichikos reakcija sulėtėja, bet reakcija į aplinką įvairesnė. Yra šiokia tokia mechaninė atmintis. Juos sunku išmokyti skaityti bei rašyti. Gali išmokti suskaičiuoti iki. Kalba skurdi, neaiški. Žodžių atsarga maža daugiausiai iki.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2012 m.
  • 34 puslapiai (11354 žodžiai)
  • Universitetas
  • Psichiatrijos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Psichiatrijos konspektas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichiatrijos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:47
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo