Psichiatrijos ligos istorija


Dokumentinė dalis. Subjektyvi anamnezė. Gyvenimo anamnezė. Ligos anamnezė. Somatinė būsena. Psichikos būsena. Tyrimų planas. Klinikinės diagnozės pagrindimas. Diferencinė diagnostika. Literatūros sąrašas.

Šeimos anamnezė: Abu paciento tėvai gyvi, motina gimusi 1934m. dirbo fabrike, visą gyvenimą sirgo somatinėmis ligomis ( širdies ligos), pašalinta gimda, sąnarių ligos. Tėvas gimęs 1931m., dirbo statybininku, turėjo problemų su širdimi. Ligonis turi sesę, kuri yra gimusi 1963m., sako jog ji skundžiasi migrena. Pacientas teigia, jog jo sanktykiai su tėvais ir sese buvo geri, tačiau šeimoje vyraudavo dažny konfliktiniai santykiai tarp tėvų. Ligonio šėimoje buvo savižudybių, paciento dėdė ir pusbrolis pasikorė, tačiau tai jo nesukrėtė.

Ankstyvoji vaikystė: pacientas yra pirmas vaikas šeimoje, turi jaunesnę seserį. Pacientas stotis vaikščioti, kalbėti pradėjo tokio pat amžiaus kaip ir kiti vaikai, patologijų nebuvo. Vaikystėje buvo sveikas, jį augino tėvai, darželyje lankėsi labai retai ( tik keletą savaičių), tačiau mėgo žaisti su vaikais.

Mokslo metai: mokyklą pradėjo lankyti nuo 7 metų, mokėsi labai gerai, mokykloje turėjo daug draugų, buvo komunikabilus. Dėl stuburo patologijos nuo 14 metų pradėjo lankyti plaukimą, dalyvaudavo varžybose, pajuto , jog prieš kiekvienas varžybas jaučia nerimą, naktį prieš varžybas negali užmigti. Po varžybų nerimo jausmas praeidavo. Sulaukus 15-16 metų paciento šeimoje pagausėjo konfliktų tarp tėvų, ligonis pradėjo jausti nerimą ne tik prieš varžybas , bet ir namuose. Baigė 11 klasių, vidurkis buvo 4,5, jam buvo 18 metų.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1440 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Psichiatrijos ligos istorija
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichiatrijos ligos istorija. (2015 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichiatrijos-ligos-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 05:59
×