Psichiatrijos slauga


Ligonio stebėjimo ir surinktų apie jį žinių lapas. Paciento gyvenimo ir ligos istorija. Psichikos sveikatos ir gyvybinių veiklų įvertinimas. Slaugos planas. Gydymas. Paciento slaugos analizė. Literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Pacientė gimė Rusijoje Leningrado srityje, kur augo iki 12 metų yra vienturtė. Tėvas išėjo į armiją ir ilgam buvo dingęs, vėliau atsirado, bet pacientės santykiai su tėvu buvo šalti, nes jis mėgo išgerti. Kai pacientei buvo 12metų mirė mama. Nuo tada atvyko į Lietuvą, kur gyveno ir augo pas svetimus žmones. Kurie gyveno Panevėžyje augino dar du santuokinius vaikus. Tarpusavio santykiai šeimoje buvo geri. Psichines ligas šeimoje ir giminėje neigia. Mokyklą pradėjo lankyti 7 metų, mokslas sekęsi gerai baigė 11 klasių. Toliau mokėsi Marijampolės pedagoginėje m- kloje. Įsigijo darželio auklėtojos specialybę. Dirbo darželio auklėtoja, vėliau 3 metus pardavėja. Šiuo metu turi neįgalumo grupę dėl CNS susirgimo. Ištekėjo 21metų gyvena su vyru, kuris serga Parkinsono liga tai pat gyvena su mama ir dukra. Turi sūnų, kuris sukūręs šeimą, gyvena atskirai. Su artimaisiais santykiai geri.

Pacientė į priėmimo skyrių atvežta būdama neblaivi, apsirengusi netvarkingais drabužiais. Sutrikusi judesių koordinacija. Pacientė įsitempusi, sunkiai sukoncentruoja dėmesį, labai blaškosi.

Pacientė orientuota laike, savyje ir aplinkoje. Paklausta atsako, jog žino kad yra ligoninėje. Atsako savo vardą bei pavardę. Paklausus kiek dabar valandų ir kokia mėnesio bei savaites diena pacientė sunerimsta ir neatsako.

Pokalbio metu pacientė neilgai išlaiko akių kontaktą, bendrauja noriai. Bendraujant sėdi neramiai, vis judina ranka ar drebina kojas. Atrodo lyg nori atsistoti ir išeiti, o po to tarsi vėl sėdasi ir vėl bendrauja. Labai blaškosi.

Pokalbio metu pacientė įsitempusi, nori daug papasakoti todėl kalba labai greitai ,,nukasdama“ galūnes. Pacientė nenustygsta vietoje negali nulaikyti dėmesio, tai atsistoja tai atsisėda.

Tokių minčių pacientė neišsako. Paklausta ar galvoja apie savižudybę, pacientė atsako jog tokių minčių net neturi.

  • Medicina Analizė
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1635 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Psichiatrijos slauga
    10 - 5 balsai (-ų)
Psichiatrijos slauga. (2016 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichiatrijos-slauga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:48
×