Psichikos sutrikimai


Psichiniai sutrikimai referatai. Psichikos sutrikimų klasifikacija. Ivairiapusiai raidos sutrikimai referatas. Referatas apie alzheimerį. Psichiatrijos referatai. Senatves demencija referatas. Autizmas referatas. Juodoji tulzis. Psichikos ligos. Psichikos sutrikimų klasifikacija lietuvoje.

Įvadas. Pagrindiniai psichikos sutrikimai. Vystymosi sutrikimai. Elgesio sutrikimai. Protinis atsilikimas. Įvairiapusiai raidos sutrikimai. Organiniai sutrikimai. Demencijų priežastys. Alzheimerio liga. Kraujagyslinė demencija. Demencijas sukelia ir alkoholizmas. Infekcijos ir augliai. Pseudo-demencija. Senatvė nėra demencijos priežastis. Gydymas. Kiti psichikos sutrikimai. Neurozė. Depresija. Psichozė. Psichoterapija. Išvados. Literatūra.

Graikų kalboje “problema“ reiškia „uždavinį, užduotį“ . Psichologinė problema- tai psichologinis sunkumas, uždavinys, reikalaujantis išsprendimo.

Ilgą laiką vyravo antgamtinis psichikos sutrikimų aiškinimas- tikėta, kad jas sukelia dievybės ar piktosios dvasios. Senovės Graikijoje Hipokratas (IV a. pr. Kr. ) sukūrė medicininė psichikos sutrikimų klasifikaciją ir žmogaus temperamentą susiejo vyraujančiais kūno skysčiais. Jis teigė, kad sangvinikų kūne vyrauja kraujas, cholerikų- geltonoji tulžis, melancholikų juodoji tulžis, o flegmatikų- gleivės. Hipokratas aprašė ir psichikos sutrikimus- maniją ir isteriją. Platonas (48-3498 m. pr.Kr.) išskyrė keturias beprotybės formas- pranašiškąją, ritualinę, poetinę ir erotinę. Jis teigė. Kad kūno ir dvasios disharmonija sukelia psichikos sutrikimus, pvz., maniją.

Romėnų gydytojas Asklepijas (I a. pr. Kr. ) atmetė Hipokrato skysčių teoriją ir nurodė dvi psichikos sutrikimų rūšis: frenitą - psichikos sujaudinimą dėl karščiavimo, ir maniją- sujaudinimą be karščiavimo.

Didelį vaidmenį istorijoje suvaidino Emilio Kraepelino (1885-1926) klasifikacija, paremta gausia klinikine medžiaga, kurioje aiškinama pakitusios nuotaikos ir silpnaprotystė, pasireškiančia valios ir emocijų praradimu.

Eugenas Bleuleris (1857-1939 pirmasis pavartojo žodį šizofrenija, išskyrė katatoninę, hebefreninę ir peranoidinę jos formas.

Psichologinės problemos gali būti sukeltos vidinių ir išorinių veiksnių.

Vidiniai veiksmai (endogeniniai)- tai mūsų jausmai, nuotaikos, mintys, ketinimai, norai, kurie gali būti sąmoningi ir nesąmoningi. Tai Alzheimerio, Pisco, Parkinsono ir kitos ligos.

Išoriniai veiksmai (egzogeniniai)- pasikeitusios situacijos, socialinės sąlygos ir reikalavimai. Tokie sutrikimai visad būna sukelti išorinių veiksnių (galvos smegenų traumos, augliai, hipertoninė liga) sukelia negrįžtamus psichikos pokyčius.

Kas mums gali padėti išspręsti iškylančias problemas? Pirmiausia mes patys. Taip pat gali padėti ir psichologo pagalba. Jo psichologinis konsultavimas ir psichoterapija. Psichologinio konsultavimo metu problemos sprendžiamos sąmonės lygyje. Psichoterapijos metu daugiau dėmesio skiriama į pasąmonės problemas.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2670 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rima
  • Psichikos sutrikimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichikos sutrikimai. (2012 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichikos-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 12:26
×