Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo etinė analizė


Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo etinė analizė. Literatūra.

Atskira, bet labai svarbi kasdienės etikos dalis yra prievartos ir spaudimo priemonių taikymas psichiatrijos ligoninėse. Pavyzdžiui, pacientai pririšami prie savo lovų, kad pacientas nepabėgtų, iš jų atimami daiktai, kuriais galima susižeisti (skutimosi peiliukai, žirklutės, degtukai). Prieš priimant įstatymą, dėl šių straipsnių vyko aštri diskusija tarp skirtingas nuostatas atstovaujančių psichiatrų (kitos visuomenės grupės –politikai, nevyriausybinės organizacijos, teisininkai ir kt. – tuo metu nereiškė aktyvios pozicijos šiais klausimais). Seimo priimtame įstatyme buvo įtvirtintos nuostatos, besąlygiškai ginančios pirmiausiai psichikos ligonius (o ne visuomenės arba psichiatrų, kaip buvo siūloma) interesus.

Pastaraisiais metais psichiatrų ir ligonių santykiai gerėja. Gydytojas ir ligonis nuolat bendrauja. Normalūs santykiai tarp paciento ir profesionalo yra partnerystės (o ne diktato ) santykiai. Gerinti šiuos santykius padeda jautrumas, vaizduotė, paciento supratimas. Etiniai sprendimai gydytojo ir paciento santykiams psichiatrijoje tampa vis reikšmingesni. Psichiatrijos humanizacija – tai netrumpalaikė akcija ar instrukcijų pakeitimas. Tai ilgas ir labai sudėtingas procesas, apimantis ne tik psichiatrų veiklą, bet ir visuomenės pažiūras į gydytojus, gydymą, bei pacientus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (917 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo etinė analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo etinė analizė. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichikos-sveikatos-prieziuros-istatymo-etine-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 01:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo