Psichikos sveikatos slaugos istorija: paranoidinė šizofrenija


Siuntimo tvarka. Hospitalizacijos priežastys (paciento žodžiais) paskutinį kartą hospitalizuotas, nes „Gerus vaistus pakeitė blogais“ Atvykimo data. Išvykimo data. Religiniai įsitikinimai. Žalingi įpročiai daug rūko, piktnaudžiauja kava Persirgtos ligos (AIDS, sifilis, Tbc, psichikos ligos, karcinoma ir kt.


Pacientas K. V. paranoidine šizofrenija serga jau beveik 14 metų. Anot jo, jis niekada neturėjo draugų, jo nemėgo mokykloje, nors iš pradžių mokslai sekėsi gerai, buvo gabus. Skundžiasi, kad visada trūko pinigų, gal todėl jį nelabai mėgo. Mokėsi iki 12-os klasės, bet mokslo metų vidury nusprendė, kad jam reikia pailsėti. Ilgą laiką nieko neveikė, kol galiausiai nusprendė dirbti, tačiau jį vis po kelių dienų atleisdavo iš darbo dėl netinkamo elgesio (pvz.: statybose padirbęs kelias dienas vidury darbo dienos išėjo namo, nes jam buvo šalta). Supratęs, kad darbas ne jam, nusprendė tęsti mokslus, ėmė lankyti vakarinę mokyklą, tačiau metė ir ją, nes „galva buvo tuščia, nieko negalėjo įsiminti“. Metęs mokyklą, dirbo tėvo įmonėje, ten sekėsi gerai, jautė bendradarbių palaikymą, pritarimą, bet tėvas buvo reiklus, todėl ir ten ilgai neužsilaikė. Išėjęs iš tėvo visas dienas praleisdavo namuose prie kompiuterio, žaisdamas žaidimus, klausydamasis muzikos, pradėjo kolekcionuoti mašinėles, kartais išeidavo pasivažinėti riedlente ar pavedžioti šuns. Tada jį pradėjo sekti: buvę klasiokai į medį prie jo lango įtaisė kamerą, jei išeidavo į miestą, jį sekdavo tėvai, filmuodavo, fotografuodavo ką jis daro ir kur eina.

Šeimyninė padėtis, vaikai, artimieji: Gyvena su mama, savo šeimos neturi.

Išvaizda: Tvarkinga Netvarkinga Atitinka amžių, socialinę padėtį

Atitinka socialinį statusą Neatitinka socialinio statuso Per daug puošni Neįprasta

Elgesys: Taktiškas Netaktiškas Priešiškai nusiteikęs Agresyvus Įtarus Bailus

Suvokimas : Yra haliucinacijos Nėra haliucinacijų Yra iliuzijos Nėra iliuzijų

Nuotaika: Liūdna Verksminga Pakili Euforiškas Nerimastinga

(įvertiname, ar nėra regos ir klausos sutrikimų (ar mato gerai, blogai, ar yra aklas, ar dėvi akinius, kontaktinius lęšius, protezą; ar girdi gerai, blogai, yra kurčias, ar nešioja klausos aparatą). Įvertiname intelektą ir atminties sumažėjimą, dėl ligos ar seno amžiaus gali pakisti charakteris ir elgesys, t.y. atsiranda įtarumas, priekabumas, irzlumas, užmaršumas, nesugebėjimas ilgiau sutelkti dėmesį, kalbos pasikartojimai, savikritiškumo stoka ir kt).

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1682 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Psichikos sveikatos slaugos istorija: paranoidinė šizofrenija
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichikos sveikatos slaugos istorija: paranoidinė šizofrenija . (2019 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichikos-sveikatos-slaugos-istorija-paranoidine-sizofrenija.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 10:46
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!