Psichikos sveikatos slaugos planas Sunkios depresijos epizodo analizė


Atvejo aprašymas. Paciento situacijos vertinimas. Teorinis atvejo pagrindimas. Depresija. Epidemiologija. Priežastys. Eiga. Klinika. Gydymas. Gyvybinių veiklų vertinimas. Slaugos planas. Išvados. Rekomendacijos pacientui ir jo šeimos nariams. Patarimai pacientui. Patarimai šeimos nariams. Naudota literatūra.

Medicininė informacija: Pacientas buvo perkeltas iš neurologijos skyriaus skubos tvarka, kadangi staigiai ėmė blogėti jo psichinė būklė. Paciento teigimu, psichinė būklė pablogėjo jam būnant 15 metų amžiaus po to, kai nelaimingo atsitikimo metu nuskendo jo brolis. Tuo metu sustiprėjo nerimas, sutriko nakties miegas, atsirado „depresijos priepuoliai“. Priepuolius pacientas apibūdina kaip „stiprus smūgis į galvą“. Kreipėsi į psichiatrus Maskvoje, kurie nustatė depresiją. Koks gydymas jam buvo paskirtas, pacientas negali pasakyti. Nuo 2014 -12-11 buvo gydytas dienos stacionare medikamentais, bet būklė nepagerėjo. Pacientas pradėjo sunkiai vaikščioti, atsirado kūno sustingimas, sumažėjo apetitas, sutriko nakties miegas, atsirado liūdna, slogi nuotaika. Namiškių iniciatyva kviesta GMP, pacientas konsultuotas neurologo, atlikta smegenų KT. Duomenų apie neurologinį susirgimą nerado. Po psichiatro konsultacijos skubos tvarka paguldytas į Kauno klinikų psichiatrijos skyrių. Pacientui nustatytas pasikartojantis depresinis sutrikimas, sunkus depresijos epizodas be psichozės simptomų.

Paciento psichinės būsenos įvertinimas: pacientas niekur neina iš palatos, nevalgo, negeria skysčių, kalba, juda lėtai. Nesirūpina savo išvaizda, atrodo netvarkingai. Skundžiasi bloga nuotaika, baime dėl ateities, blogu miegu naktį, sako, jog kyla mintys apie nenorą gyventi. Sąmoningas, orientuotas savyje, vietoje ir laike. Bendrauja sunkiai dėl sulėtėjusio mąstymo, pokalbio metu kalba lėtai, tyliai, atrodo įsitempęs, baimingas. Mąstymas nenuoseklus. Nuotaika liūdna, veido išraiška pokalbio metu vienoda. Teigia turintis suicidinių minčių, išsako nenorą gyventi.

Alergija vaistams ir kitiems alergenams: alergijų sakosi neturintis.

Kaip dabar pacientas vertina savo sveikatos būseną: vertina patenkinamai.

Skausmas ir kiti pojūčiai: skausmo nejaučia.

Teorinis atvejo pagrindimas

Klasikiniam depresiniam sindromui būdinga triada – bloga nuotaika, sulėtėjęs mąstymas ir sulėtėję judesiai. Skiriami trys depresijos sunkumo laipsniai: lengva, vidutinio sunkumo ir sunki depresija be psichozės ir su psichozės simptomais [3].

Lengva depresija diagnozuojama, kai simptomai nesutrikdo žmogaus darbingumo. Žmogaus jaudinasi dėl to ir stengiasi įveikti ligą.

Vidutinio sunkumo depresijos atvejais žmogus jau turi didelių trikdžių socialinėje, darbinėje ir buitinėje veikloje.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2408 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Psichikos sveikatos slaugos planas Sunkios depresijos epizodo analizė
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Psichikos sveikatos slaugos planas Sunkios depresijos epizodo analizė. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichikos-sveikatos-slaugos-planas-sunkios-depresijos-epizodo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 05:39
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo