Psichikos sveikatos sociologija


Psichikos sveikatos sociologija. Apibrėžimas. Psichikos sutrikimų klasifikacija. Psichikos sutrikimų modeliai. Medicininis psichikos sutrikimų modelis. Funkcinis psichikos sutrikimų modelis. Psichologinis modelis. Visuomenės reagavimo modelis. Įstatyminis psichikos sutrikimų modelis. Sociologiniai faktoriai. Amžius. Lytis. Šeimyninė padėtis. Rasė ir etniškumas. Socioekonominis statusas. Religija. Sveikatos apsaugos sistema ir psichikos sutrikimai. Paciento-psichiatro santykiai. Perspektyvos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Psichikos sveikata Psichikos sutrikimų modeliai Psichikos sutrikimų rūšys Kas turi įtakos psichikos sutrikimams? Gydymas Psichiatro- paciento santykis Išvados Literatūros sąrašas.

Sąvokos psichikos sveikata ir psichikos liga plačiai apjungia daugelį pažintinių, emocinių ir elgesio sričių. Psichikos sveikata -  emocinė, socialinė, psichologinė gerovė. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Psichikos sutrikimo metu gali sutrikti: emocijos, mąstymas, elgesys, pažinimas, suvokimas.

Pati psichikos sutrikimo esmė yra ta, kad pacientas liaujasi suvokti savo gyvenimą kaip prasmingą, o save kaip aktyvų veikėją.

Visuomenė ir jos dalys, psichikos sveikatos specialistai, socialiniai darbuotojai, teisinės srities specialistai nustato penkis psichikos sutrikimų modelius:.

Psichikos sutrikimas diagnozuojamas, kai sutrinka asmens mąstymas, nuotaika ir elgesys ir kai šie pakitimai sukelia asmeniui skausmą. Remiantis šiuo modeliu psichikos ligos gydomos kaip fiziologinės/anatominės asmens būklės sutrikimai.

Psichikos sveikata suvokiama kaip psichikos ligų simptomų nebuvimas.

Žmogaus psichikos funkcionavimas įgalina jį pasiekti teigiamų rezultatų vykdant tam tikrą veiklą, bendraujant bei nugalint sunkumus. Psichikos sutrikimas nustatomas jeigu žmogaus veikla sistemingai nebefunkcionuoja. Žmogus nėra psichinis ligoniu, jeigu susidūręs su psichikos problemomis, sugeba su jomis susidoroti ir toliau normaliai funkcionuoti.

Psichikos sveikata suvokiama kaip sėkmingas žmogaus psichikos funkcionavimas.

Šis modelis daro prielaidą, kad asmuo turi gebėti priimti racionalius sprendimus nepaisant to, ar jis yra sveikas ar turintis psichikos sutrikimų.

  • MS PowerPoint 2615 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1001 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Psichikos sveikatos sociologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichikos sveikatos sociologija. (2019 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichikos-sveikatos-sociologija.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 19:44
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema