Psichine sveikata


Psichinė sveikata. Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatyme (1995) psichikos sveikata apibūdinama „Natūrali žmogaus asmenybės būsena. Psichikos sveikatos priežiūra yra specializuota sveikatos priežiūra. Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Psichikos sutrikimai. Neurozinius. Šizofrenija. Tai sunkus lėtinis psichozinis sutrikimas. Gydimas. Gydimas yra kompleksinis , ilgalaikis. Skirstomi trys etapai Trumpalaikis gydimas Prevencinis gydimas Psichosocialinės reabilitacijos programos. Depresija. Tai nuotaikos sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika. Depresijos gydymas priklauso nuo depresijos formos. Išvados. Pastebėjome, kad depresija ir šizofrenija sukelia panašūs simptomai. Rekomendacijos. Remiantis atlikot tyrimo duomenis. Pastebėjome, kad šizofreniją ir depresiją sukelia nerimas įtampa ir stresas.

Pastebėjome, kad depresija ir šizofrenija sukelia panašūs simptomai. Taip pat atkreipėme dėmesį į tai, jog abi šios ligos gali būti paveldimos. Kitas ne ką mažiau svarbus šių ligų priežasties sukėlėjas yra alkoholizmas ir psichiką veikiančios medžiagos (narkotikai). Atkreipėme dėmesį į tai, jog šizofrenija ir depresija turi panašius ligos simptomus (nerimas, atsiribojimas nuo pasaulio, miego sutrikimai). Taip pat pastebėjome, jog negydant šių ligų, padidėja savižudybės rizika.

Pastebėjome, kad šizofreniją ir depresiją sukelia nerimas įtampa ir stresas. Todėl mes rekomenduotumėme mažinti šiuos dirgiklius. Užsiimti savo mėgstama veikla, kuri padėtų atsipalaiduoti ir sumažintų per dieną susikaupusią įtampa ir stresą. Tačiau pagrindinė mūsų rekomendacija būtų, tai jog žmogus turi daug „dirbti“ pats su savimi, jog sugebėtų įveikti įtampą ir stresą. 3. Riba tarp sveikos ir sutrikusios psichikos nėra labai aiški, todėl, kad laiku galėtume tai pastebėti ir žmogui padėti, reikia žinoti ligų požymius, juos suprasti, įvertinti ir jį nusiųsti pas specialistus. Todėl rekomenduotumėme daugiau atkreipti dėmesį artimiesiems ir specialistams į psichikos sutikimus turinčius žmones, jog užkirstų kelią kylančiai grėsmei sau arba visuomenei. Prievarta žmogaus uždaryti į gydimo įstaiga negalima, kol jis nekelia grėsmės sau ar aplinkiniams. Remiantis šia nuostata, negalima žmogaus uždaryti per prievarta, nes bus pažeistos jo laisvės ir teisės.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 215 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (661 žodžiai)
  • Dovile
  • Psichine sveikata
    10 - 4 balsai (-ų)
Psichine sveikata. (2014 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichine-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:48
×