Psichinės sveikatos stiprinimas visuomenės sveikatos stiprinime ir kontrolėje


Įvadas. Psichinės sveikatos sutrikimų priežastys. Psichinės sveikatos sutrikimų pasekmės. Psichinės sveikatos stiprinimo rekomendacijos. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Psichiniu sutrikimų metu pakinta ne tik pastebimi reiškiniai kaip suvokimas, emocijos, mąstymas, dėmesys ar bendravimas, bet sutrinka ir valia, judesiai, savimonė ir sąmonė, intelektas. Atsiranda asmenybės ir elgesio sutrikimai, valgymo bei miego sutrikimas, neuroziniai sutrikimai, sutrinka reakcija į stresą ir adaptaciją, atsiranda pastovūs nuotaikos sutrikimai, organiniai ir simptomatiniai psichikos sutrikimai. Vartojant psichoaktyviąsias medžiagas sutrinka psichika ir elgesys. Sunkiausiomis psichikos sutrikimo pasekmėmis tampa šizofrenija, bei šizotipinis ir kliedesinis sutrikimas.

Pagrindinės psichikos sutrikimų priežastys yra paveldimumas, stresas, fizinė negalia, psichotropinės medžiagos. Lengviausia atrasti ir išvengti yra įgytų, o ne įgimtų psichikos sutrikimų.

Pirmiausiai pakinta pastebimi procesai, reakcijos, tokios kaip mastymas, emocijos, elgesys, suvokimas bei pažinimas. Emocijos- nestabilios, arba labai liūdna, arba stipriai pakylėta nuotaika, dingsta jausmai. Mąstymas- jis tampa nerealistiškas, atsiranda neįprastos ir klaidingos idėjos ar įsitikinimai, veikia pašalinės jėgos tokios kaip įsivaizduojamas persekiojimas ar nuodijimas. Elgesys tampa nevalgomas, dažnai mimikų kaita, kūno padėties kaita, atsiranda įvairūs gestai, asmuo tampa agresyvus ar kitokiu būdu elgiasi neįprastai. Pažinimas tampa sutrikdytas, nekoncentruojamas dėmesys, skiriasi požiūris į save ir aplinkinius, dingsta ilgalaikiai įpročiai ir atmintis. Asmens turinčio psichinių sutrikimų suvokimas tampa nerealistiškas, garsai, kvapai, išgyvenimai yra neegzistuojantys.

Norint sustiprinti psichine sveikatą turime kas dieną skirti bent maža laiko dalį sau, psichinę sveikatą stiprina fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio kaita, sveika mityba, psichohigiena, bendravimas, sveikas gyvenimo būdas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1818 žodžiai)
  • Deimantė
  • Psichinės sveikatos stiprinimas visuomenės sveikatos stiprinime ir kontrolėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichinės sveikatos stiprinimas visuomenės sveikatos stiprinime ir kontrolėje. (2014 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichines-sveikatos-stiprinimas-visuomenes-sveikatos-stiprinime-ir-kontroleje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:26
×