Psichoanalitika


Turinys. Psichoanalizė. Eroto teorija. Galios siekis. Pasamonės supratimas. Sapnai ir jų reikšmė. Sapnų vieta mūsų gyvenime. Sapnų tyrėjų nuomonė. Sapnų šaknys. Sapno reikšmių formulavimas. Sapnas kaip drama. Sapno kalba. Išvados. Šaltiniai.


Pasirinkome šią temą, nes ji mūms pasirodė pati įdomiausia ir labai informatyvi. Rašydami rašto darbą mes siekėme, kuo daugiau sužinoti apie analitinę psichologiją, sapnų reikšmę, susipažinti su Carlo Gustavo Jungo veikalu “Du traktai apie analitinę psichologiją” ir jame išdestyta Eroto teorija bei daugybe kitų temų. Darbo tikslas- išrinkti pačią vertingiausią ir įdomiausią informaciją bei ją suprasti.

Eroto teorija teigia, kad neurozė ar kitos psichologinės problemos kyla dėl seksualinių fantazijų, norų. Ji pateikiama kaip griežtai priežastinė seka, nulemta anksčiau įvykusių faktų. Erotas anot Freudo yra tarsi rūšies pratesimo instinktas, jis- gyvuliškas, antžmogiškas, lementis tam tikrus neigiamus žmogaus veiksmus, kurių jis negali kontroliuoti. Tai tarsi blogasis “aš” mūsų pasąmonėje, su kuriuo sudėtinga kovoti. Daugeli žmonių tai glumina ir net gąsdina, todėl jie nenori to pripažinti, neigia savo šešėlinę pusę, nes mintis, kad mumyse tūno ne tik nedidelės silpnybės ar įdelės, bet ir tam tikra tiesiog demoniška dinamika, kelia siaubą.

Naudodamiesi Eroto teorija psichoanalitikai išgyvenamas psichologines problemas sieja su seksualinėmis fantazijomis ir taip siekia atrasti jų priežastį.

Galios siekio teorija tas pačias neurozės ar psichologijos problemų priežastis aiškina visiškai kitaip, kaip tikslo sąlygojama schemą ir rementiasi žmogaus galios poreikiu. Ši teorija taip pat aiškina, kad tam tikrus žmogaus veiksmus lemia jo demoniškoji pąsąmonės pusė- instinktas. Tačiau instinktai turi daugybę krypčių ir šios teorijos šalininkai remiasi ne rūšies pratesimo, bet savisaugos instinktu.

Carlas Gustavas Jungas, kalbėdamas apie šią teoriją, užduoda labai svarbų, visiems kylantį klausimą: Kaip tai įmanoma, kad instinktyvioji žmogaus prigimtis nuveda jį tolyn nuo žmonių į absoliučią vienatvę? Šis klausimas kyla todėl, kad visuomenėje yra sudaryta nuomonė, kad instinktas kaip tik susieja, kad jis suporuoja, gimdo, kad jis siekia malonumo, gerovės ir visų juslinių malonumų patenkinimo. Tačiau pasirodo, kad tam tikri instinktai skatina mus nepaisant jokių kliūčių betkokiomis priemonėmis siekti kuo didesnės galios.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1624 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nugeris
  • Psichoanalitika
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichoanalitika . (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichoanalitika.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 18:00
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!