Psichoanalizės samprata ir raida


Psichoanalizė. Kas yra psichoanalizė? Psichoanalizės raida Kas yra Zigmundas Froidas. Daugelio psichologinių teorijų apie žmogaus psichika pagrindas. Psichoanalizės raida. Psichoanalizės raida Iš pradžių tyrė psichinius sutrikimus. Zigmundas Froidas (1856-1939Z. Froidas vienas pirmųjų atkreipė demėsį į vaikystės svarbą psichikos raidai. Topografinis asmenybės organizacijos modelis. Zigmundas Froidas naudojo topografinį asmenybės organizacijos modelį. Sapnų analizė. Sapnai yra mintys atskleidžiančios pasąmonę. Sapnų šaltiniai. Kūniški (somatiniaiKūno pozicija, blogas virškinimas. Apibendrinimas. Zigmundas Froidas pirmasis sukūrė psichologinę sapnų analizės sistemą.


Kas yra psichoanalizė? Psichoanalizės raida Kas yra Zigmundas Froidas? Topografinis asmenybės organizacijos modelis Sapnų analizė Sapnų šaltiniai.

Daugelio psichologinių teorijų apie žmogaus psichika pagrindas. Psichoanalizėje gilinamasi i pasamones jausminius konfliktus, emocijas, fantazijas, kurios yra žmogaus sunkumu priežastis. Psichoanalizė gali tapti gilia patirtimi, kuri skatina kūrybingumą, ilgalaikius - gilius ryšius artimuose santykiuose, ir darbe. Psichoanalizės sekmė priklauso nuo abiejų bendro darbo kokybės. Psichoanalizė nėra taikoma labai plačiai. Ji taikoma esant būsenoms, kuriose žmonės turi emocinių, bendravimo sunkumų. Tačiau būtini veiksniai šioje terapijoje - noras suprasti save, valia atlaikyti nežinomybę ir neaiškumą, sugebėjimas išgirsti skirtingą nuomonę. Ji leidžia atskleisti gilius pasamonės konfliktus, tačiau tuo pačiu reikalauja tam tikros valios ir stiprybės. Psichoanalizė taikytina žmonėms, norintiems daugiau sužinoti apie save. Taip pat gydant depresiją, nerimo sutrikimus, valgymo sutrikimus, asmenybes sutrikimus.

Psichoanalizės raida: Iš pradžių tyrė psichinius sutrikimus. Po to etiologiniai tyrimai (vaiko psichologija, žmogaus vystymasis ir augimo dėsniai). Buvo sukurta asmenybės dinamikos bendroji teorija, pradėti nuodugnūs žmogaus prigimties tyrimai. Ir galų gale, psichoanalizė padėjo nagrinėti visuomenės, kultūros bei religijos fenomenus. Iš pradžių psichoanalizė buvo psichoterapinė technika, vėliau ji tapo žinoma psichologine teorija, nagrinėjančia beveik kiekvieną normalios ir patologinės asmenybės sritį.

  • MS PowerPoint 284 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (586 žodžiai)
  • Mokykla
  • Arijus
  • Psichoanalizės samprata ir raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichoanalizės samprata ir raida . (2019 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichoanalizes-samprata-ir-raida.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 14:20
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema