Psichoanalizės samprata Pasirinkto žmogaus psichoanalizė


Psichologijos analizė.

Psichoanalizės samprata.


Psichoanalizė, iš dalies yra ir medicininė disciplina, kuri iš pat pradžių tyrė psichinius sutrikimus, ir buvo labiau vadinama kaip psichoterapine technika. Vėliau, prasidėjo žmogaus vystimosi, vaiko psichologijos ir augimo dėsniai, kur buvo pradėti žmogaus prigimties tyrimai. Galiausiai, psichoanalizė tapo žinoma psichologine teorija kur buvo nagrinėjama normalios ir patologinės asmenybės sritis. Šiandien, yra vos keletas pagrindinių teorijų, iš kurių kiekvieną kažką analizuoja.

Labai svarbi psichologijos sritis, tai asmenybės psichologija. Jai yra priskiriamos psichologijos teorijos, kurios nagrinėja žmogų. Asmenybės psichologija, bando išaiškinti elegsio ir psichikos fenomenus. Viena iš svarbiausių tokios teorijos užduotis, būtų, sukurti žmogaus funkcionavimo modelį, kurio pagrindu galima nuspėti žmogaus elgesį.

Psichoanalizės kūrėjas Zigmantas Froidas teigė, kad didelę įtaką žmogaus elgesiui daro – biologiniai instinktai ir seksualinių potraukių vaidmuo (gal asmuo sunkiai sutardavo su kolegomis arba nesutarė su tėvais). Skineris manė kiek kitaip, kad žmogaus elgesys priklauso ir nuo aplinkos. Jis manė, kad jei pakeisti žmogaus sąlygas, pasikeis ir jo elgesys. Didelę reikšmę turi Skinerio funkcinė elgesio analizė – stebėjimas. Šioje analizėje galima suprasti, koks objektas žmogui sukelia nepageidaujamą elgesį. Pasak paties Skinerio, toks metodas yra naudingas įveikiant stresą ar atsikratyti tam tikrų baimių. Kita, viena iš svarbesnių teorijų, yra prieraišumo teorija. Jos pradininkas Bowbly, dirbdamas su delinkventiniu elgesiu pasižyminčiais berniukais, pamatė, kad daugelis iš jų santykiai su mama labia sutrikę. Bowbly suprato, kad prieraisumas, turi didelės įtakos vaiko emocinei, fizinei raidai ir jo vystymuisi. Todėl trumpiau sakant, jau nuo pat gimimo, vaikui svarbu užmegzti ryšį su artimu žmogumi, vyresniem – svarbu padėti prisitaikyti gyvenime. Taip pat, ši teorija tokia, kad bendraujama ne tik su tiriamu asmeniu, bet ir su jo tėvais ar globėjais.

 • Psichologija Analizės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Milana
 • 5 puslapiai (1341 žodis)
 • Universitetas
 • Psichologijos analizės
 • Microsoft Word 19 KB
 • Psichoanalizės samprata Pasirinkto žmogaus psichoanalizė
  10 - 3 balsai (-ų)
Psichoanalizės samprata Pasirinkto žmogaus psichoanalizė. (2017 m. Vasario 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichoanalizes-samprata-pasirinkto-zmogaus-psichoanalize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:48