Psichoatktyvių aktyvių medžiagų vartojimo vaikystėje problema. Mąstai ir prevencijos veiksmingumas


Sociologijos referatas. Įvadas. Psichoaktyvios medžiagos. Kas ir kokios yra psichoaktyvios medžiagos. Psichoaktyvių medžiagų vartojimas vaikystėje problema, priežastys ir Duomenys. Prevencijos veiksmingumas. Kas yra prevencija ir kokios yra psichoaktyvių medžiagų prevencijos. Prevencijos veiksmingumas. Išvados. Literatūra.


Psichoaktyvių vartojimas yra labai paplitęs tarp vaikų šiandien. Kartais galima matyti kiemuose geriančius ar/ir rūkančius vaikus. Liūdna tai matyti, nes dažniausiai iš tokių vaikų išauga pvz. nusikalteliais, alkoholikais ir pan. Klausimas dar kyla, dėl kokių priežasčių vaikystėje vartojamos psichotropinės medžiagos. O dabar pateiksiu kelias priežastis:

Ši psichoaktyvių medžiagų vartojimo problema yra itin aktuali šiandien, kadangi prieinamumas prie jų vaikams lengvas. Labai mažai kas daroma keisti situaciją, nes niekas nesikeičia kol kas.

Apibendrinimas. Psichoaktyvių medžiagų yra tikrai nemažai. Kai kurios iš jų būna dar naudojamos medicininiams tikslams, pvz. kanabinoidai, haliucinogenai, tačiau kiti atranda būdų kaip juos vartoti dėl savo malonumo. Mano manymu, labiausiai vartojama vaikystėje yra: alkoholis bei narkotinės medžiagos, būna atvėju kai yra ir uostomi klijai.

Dar iš savęs norėčiau paminėti, kad didelė problema ta, kad tėvai prastai auklėja savo vaikus, benamiai, paprašyti vaikų, nuperka jiems alkoholio/cigarečių, mažai kas iš tėvų domisi ką vaikas veikia, su kuo būna, todėl vaikai ir geria/rūko, o priklausomybę jie gali labai greitai pasigauti.

A. Verygos teigimu, paauglystė yra vienas sudėtingiausių

paauglystės laikotarpiu dažniausiai pradedama eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis. Socialinė aplinka, asmens savybės, biologiniai ir kiti veiksniai gali

sukurti tinkamas sąlygas psichoaktyvių medžiagų vartojimui. Todėl šių problemųsuvokimas,

tapti pakaitalu alkoholiniams gėrimams. Tokių medžiagų vartojimas yra sunkiau pastebimas, nes nebūna alkoholiui būdingo kvapo, be to, paprastesnis vartojimas, nes sunkiau pastebimas

suaugusiųjų. Remiantis minėto tyrimo duomenimis Prienų rajono mokyklose ši problema yra labai

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos surinktais duomenimis naujesni rodikliai yra tokie:

Tokiems rodikliams atsirandant yra ir tam tikrų priežasčių dėl ko taip yra.

O jos, mano manymu, yra tokios:

Lengvas prieinamumas prie psichoaktyvių medžiagų.

Apibendrinimas. Iš matytų duomenų galima suprasti, jog tikrai didelis procentas vaikų, kurie bent kartą vartojo vieną iš šitų psichoaktyvių medžiagų: alkoholio, rūkė cigaretę, vartojo narkotikus. Šios statistikos iš tiesų liūdnos ir tik parodo, kad vaikams nėra sunku jų iš kažkur gauti. Nors atrodo daugiau vaikai iš asocialių šeimu ar globos namų yra linkę vartoti šias medžiagas, tačiau taip nėra. Net iš gerų šeimų kilę vaikai vartoja, o priežastys yra įvairios. Jos gali būti tokios, kaip draugų įtaka, smalsumas, nori būti suagusiu ir pan.

Gaila, tačiau jaunuolių turima informacija dažniausiai būna netiksli, draugų „pagražinta“,

jaunuoliai jaučiasi nesaugūs, nepasitikintys savo jėgomis, pasyvūs. Socialiniai įgūdžiai sudaro būtinas prielaidas išvengti paauglių įsitraukimo į narkotinių medžiagų vartojimą. D. Jurgaitienės tyrimas įrodė, kad moksleiviams labai trūksta socialinių įgūdžių, kaip teisingai pasielgti susidūrus su narkotikų pasiūla. Dauguma vaikų, linkusių į priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimą, dažniausiai yra iš tų šeimų, kurios patiria stiprų stresą;

Apibendrinimas. Prevencija tai, kai norime iš anksto užkirsti kelią kokiam nors tai blogiui, pvz. alkoholio vartojimą vaikystėje. Yra daug ir įvairių prevencijų, tačiau ne visos veiksmingos. Reikia stengtis žiūrėti kurios veiksmingiausios ir ties jų laikytis, gal kam tai ir padės ir susivoks, o gal ir ne, bet vis tiek reikia prevencijos.

Prevencijos veiksmingumas – yra tada, kai prevencija yra veiksminga ir atbaido žmones nuo kokio tai blogio (pvz. vaikus nuo alkoholio vartojimo/rūkymo).

  • Sociologija Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Laura
  • 12 puslapių (3389 žodžiai)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 27 KB
  • Psichoatktyvių aktyvių medžiagų vartojimo vaikystėje problema. Mąstai ir prevencijos veiksmingumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichoatktyvių aktyvių medžiagų vartojimo vaikystėje problema. Mąstai ir prevencijos veiksmingumas. (2015 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichoatktyviu-aktyviu-medziagu-vartojimo-vaikysteje-problema-mastai-ir-prevencijos-veiksmingumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:12