Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio formavimąsi


Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio fomavimąsi. Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio fomavimąsi Pasąmonės struktūra Asmenybės struktūra S. Pagrindiniai pasąmonę sudarantys elementai — instinktai. Kai kurios neįsisąmonintų minčių laikinai yra priešsąmonės srityje. Sąmonė tiesiogiai siejasi su aplinkoje vykstančių procesų suvokimu. Asmenybės struktūra. Anot Z. Froido, asmenybė — žmogaus emocijos. S. Freudas aiškino, kad konfliktas apima tris sąveikaujančias sistemas. Id- pasąmonės psichinės energijos. Ego — tai tarpinė grandis tarp id ir superego. Superego uždavinys — savikritika. Instinktų teorija. Instinktai — tai. Socializacija. Z. Froidas manė, kad žmonės iš prigimties yra asocialūs. Z. Froido nuomone, visiškai kontroliuoti agresiją neįmanoma. Žmogui nėra lengva patenkinti savo agresijos poreikį. Psichoanalitikai neturi vienos nuomonės dėl ego ir supergo funkcinio atskyrimo. Psichoanalitinės teorijos taikymas aiškinant nusikalstamą elgesį. Nepakankamas superego išsivystymas laikomas viena iš nusikalstamo elgesio priežasčių. Pirmiausia nusikalstami veiksmai gali atspindėti žiaurų superego. Silpno superego poveikis ilgai buvo siejamas su psichopatinė asmenybe. Vertinant, kiek psichodinaminis požiūris tinka nusikalstamam elgesiui paaiškinti.


Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio fomavimąsi Pasąmonės struktūra Asmenybės struktūra S. Freudas aiškino, kad konfliktas apima tris sąveikaujančias sistemas Instinktų teorija Socializacija

S. Freudas aiškino, kad konfliktas apima tris sąveikaujančias sistemas:.

Psichoanalitikai neturi vienos nuomonės dėl ego ir supergo funkcinio atskyrimo, tačiau dauguma iš jų sutinka, kad vidinė moralinė institucija, vadovaujanti mūsų elgesiui, formuojasi ir priklauso nuo vaiko santykių su tėvais ypatumų. Dabartinių teoretikų samprotavimams didelės įtakos turėjo ego psichologų darbai. Šios krypties teoretikai įsitikinę, kad vaiko ir jį prižiūrinčio asmens prieraišumo pobūdis ir kokybė yra lemiantis veiksnys, nulemiantis tolesnę kognityvinę ir socialinę individo raidą. Nesaugaus prisirišimo atveju vaikams susiformuoja nuostata, kad kiti asmenys nėra linkę jiems padėti ir kad jais negalima pasitikėti. Tokie vaikai vyresniame amžiuje bendraudami su kitais laikosi panašių nuostatų, o tai neprisideda prie prosocialiu tarpusavio santykių formavimosi.

Silpno superego poveikis ilgai buvo siejamas su psichopatinė asmenybe, kuriai būdingas egocentriškumas, impulsyvumas, kaltės jausmo nebuvimas, ir empatijos stoka. Tai sietą su neišspręstu Edipo kompleksu. Šiame kontekste tinkamas paaiškinimas yra hipotezė, kad vaiko ir motinos ryšių nebuvimas arba tų ryšių nutraukimas yra rimtas tolesnio nusikalstamo elgesio prognostinis rodiklis.

  • MS PowerPoint 61 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1095 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolis
  • Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio formavimąsi
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichodinaminės teorijos apie asocialaus elgesio formavimąsi. (2021 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichodinamines-teorijos-apie-asocialaus-elgesio-formavimasi.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 05:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo