Psichofizinės vaiko suvokimo ir atlikimo galimybės


Psichofizinės vaiko suvokimo ir atlikimo galimybės. Muzikos suvokimo samprata. Vaiko raidos galimybės bei fizinės raidos ypatumai , reikšmingi muzikinei veiklai. Muzikiniai vaiko gabumai.


A. Katinienė, atlikusi ikimokyklinio amžiaus vaikų dėmesio tyrimą, pastebėjo, kad vaikai negali sukaupti dėmesio ilgesnį laiką, ypač tada, kai muzikos kūrinys kartojamas keletą kartų. Norint geriau suvokti muziką ir išmokti atlikti skirtus kūrinius, juos reikia kartoti ne mažiau kaip aštuonis kartus. (Šečkuvienė, Henrika. "Vaiko muzikinių gebėjimų ugdymas." (2004))

MUZIKOS SUVOKIMO SAMPRATA Praktinėje muzikinėje veikloje pasitvirtino teiginiai, kad ikimokyklinio amžiaus vaikas gali sėkmingai formuoti estetinį santykį su muzika per visas jos suvokimo stadijas (ikikomunikatyvinę, komukatyvinę, pokomunikatyvinę) pasireiškia įvairios sąmonės formos: interesas muzikai, estetinė nuostata, estetinės emocijos, estetinis išgyvenimas, estetinis vertinimas ir skonis (V. Zaborskaitė, M. Kaganas).

Suvokiant muziką svarbiausias vaidmuo tenka emocijoms – kaip specifinei vaiko reakcijai į muziką, sukeliančiai arba dvasinį pasitenkinimą arba nepasitenkinimą. Jei suvokdamas muziką vaikas pereina visas tris stadijas, tai galima tvirtinti, kad jis išgyvena estetinę emociją. Estetinė emocija sulydo į visumą vaiko emocinius ir intelektinius santykius su muzika.

Ikimokykliniame amžiuje vaiko estetinė emocija formuojasi per muzikinę veiklą, estetiškai suvokiant muziką. Estetinė emocija, išgyventa per muziką, yra paties savęs ir muzikos reikšmės suvokiančiajam vertinimas, pažinimo diferencijavimas bei skleidimas.

Didžiausios reikšmės muzikos suvokimui turi nuolatinio intereso muzikai formavimas ir patirtų įspūdžių analizė, kaip jos pažinimo procesas.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1161 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rita
  • Psichofizinės vaiko suvokimo ir atlikimo galimybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichofizinės vaiko suvokimo ir atlikimo galimybės. (2019 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichofizines-vaiko-suvokimo-ir-atlikimo-galimybes.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 17 d. 20:44
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema