Psichofiziologija ir sutrikimai: streso samprata, streso fiziologija, psichologiniai veiksniai


Psichofiziologija ir sutrikimai streso samprata, streso fiziologija, psichologiniai veiksniai. Įvadas. Literatūros apžvalga. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Streso sąvoka yra labai populiari šiuolaikiniame moksle. Stresą tyrinėja įvairūs mokslai, tokie kaip – medicina, psichologija, elgesio biologija, socialiniai mokslai. Paskutinis laikotarpis neretai yra vadinamas nerimo dešimtmečiais. Stresą patiriame kasdien dėl įvairiausių priežasčių – mašinų spūstys, konfliktai darbe, universitete, mokykloje, namie, triukšmas, nelaimingi atsitikimai, praradimai artimų žmonių. Stresas, ko gero, pastaraisiais metais tapo vienu iš neteisingiausiai suprantamų ir labiausiai ne vietoje žmonių vartojamų žodžių. Stresą būtina tiksliai apibrėžti, nes paprastai stresu vadiname viską, kas yra nemalonu, nepatogu, kas mus slegia. Todėl neretai kyla klausimas, tai kas gi iš tikrųjų yra stresas ir kaip jis veikia ? Atsakymų į šį klausimą yra labai daug, todėl iki šiol nesutariama dėl tikslaus streso apibūdinimo, jį sukeliančių dirgiklių ir padarinių apibrėžimo, tačiau tai, kaip kūnas reaguoja į stresą, yra labai gerai žinoma. Streso samprata apima du labai svarbius dalykus, kurie yra neatskiriami ir toliau juos aptarsiu – 1) stresorius, 2) streso reakcijos arba kitaip poveikis. Trumpai aptarsiu teigiamą bei neigiamą stresą. Trumpai pristatysiu apie H.Seley bendrą adaptacinį sindromą, kaip jis skirtstomas į fazes, koks poveikis, žala ar nauda mūsų organizmui. Taip pat aptarsiu streso eigą, bei psichologinius veiksnius.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1417 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raspberry307
  • Psichofiziologija ir sutrikimai: streso samprata, streso fiziologija, psichologiniai veiksniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichofiziologija ir sutrikimai: streso samprata, streso fiziologija, psichologiniai veiksniai. (2014 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichofiziologija-ir-sutrikimai-streso-samprata-streso-fiziologija-psichologiniai-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:13
×