Psichologija 1 tiriamasis Apklausa


Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Įvadas. Apklausos sąlygos ir dalyvio aprašymas. Rezultatų analizė. A. Adler individualioji teorija. C. Rogers asmenybės teorija. Asmenybės raidos ypatumai E. Eriksono teorijoje. Išvados. Refleksija. Literatūros sąrašas.


Asmenybė – dinaminė žmogaus psichofizinių sistemų organizacija, sukurianti tam tikras konkrečiam žmogui būdingas elgesio, mąstymo ir jausmų tendencijas. G.Allport (1961). Šio darbo metu apklausiu vieną tiriamąjį asmenį, užduodamas jam klausimus, susijusius su jo asmenybe. Išanalizuosiu asmenį iš jo duotų atsakymų ir pateiksiu trumpą aprašymą apie žmogų, ką supratau su juo bendraudamas. Rašydamas darbą ir analizuodamas asmenybę, stengsiuos vadovautis įvairiomis asmenybės teorijomis: A.Adler, C.Roger asmenybės teorijomis.

Apklausti pasirinkau merginą, kuriai yra 19 metų. Mergina studijuoja Kauno kolegijoje, kosmetologijos studijas. Esame seni pažįstami, kartais pabendraujame, todėl per vieną iš mūsų pokalbių užmezgiau temą apie gyvenimo tikslus. Paaiškinau, kad atlieku tyrimą asmenybės ir bendravimo psichologijos tema, ir paklausiau ar ji gali paaukoti šiek tiek laiko atsakydama į klausimus. Ji sutiko, ir atsakė į mano užduodamus klausimus apie save, kaip asmenybę.

Antro klausimo atsakymas: norėtų pakeisti savo kartais pernelyg didelį jautrumą ir emocinį išgyvenimą. Stiprioji pusė – esu kantri.

Trečio klausimo atsakymas: profesiniai tikslai - nagų dizaino specialistė, įvairūs kvalifikacijos kėlimai. Svarbiausiai gyvenime – ištikima šeima, tvirtas gyvenimo pagrindas, sėkmingas darbas.

Mano analizuojamas asmuo, apie save yra teigiamos nuomonės. Apibūdina save iš gerosios pusės, taip pat, sprendžiant iš to, kad sutiko man padėti, ir atsakyti į klausimus, galima ją apibūdinti kaip draugišką, paslaugią. Kadangi ji nėra liūdna, nusiteikusi priešiškai, į gyvenimą žiūri su džiaugsmu menkavertiškumo jausmo pas merginą nėra. Ji puikiai išvysčiusi socialinį interesą – nuoširdų rūpinimąsi kitais, jų gerove. Todėl iš pirmo atsakymo, remdamasis A.Alder teorija manau, kad ji laiminga ir gali gerai jaustis šeimoje, darbe.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1481 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielius
  • Psichologija 1 tiriamasis Apklausa
    10 - 6 balsai (-ų)
Psichologija 1 tiriamasis Apklausa. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologija-1-tiriamasis-apklausa.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:40
×