Psichologija Konfliktinės situacijos analizė


Įvadas. Konfliktinės situacijos analizė. Konfliktinės situacijos aprašymas. Tarpasmeninio konflikto tipas. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Konflikto sprendimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Kiekvienas žmogus visą savo gyvenimą dalyvauja įvairiuose santykiuose. Sąvoka santykiai tai- visuomeniniai ryšiai tarp asmenų, tarpusavio sąveika. Jie gali būti įvairių tipų: asmeniniai (tarpusavio), kolektyviniai ( grupiniai, organizaciniai, valstybiniai), klasiniai, nacionaliniai, etniniai, moraliniai, religiniai, politiniai ir kt. Todėl dažnai kyla įvairių tarpasmeninių konfliktų, šio tipo konfliktai yra labiausiai paplitę mūsų visuomenėje.

Konfliktas – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.

Žmonėms tai dažniausiai asocijuojasi su agresija, grasinimais, ginčais, prieštaringumu, karingumu ir pan. Todėl susidarė nuomonė, kad konfliktas – visąlaik nepageidautinas reiškinys, kad pagal galimybes jo būtina vengti ir kuo greičiau jį spręsti. Taip neturėtų būti vertinami konfliktai. Jie gali atlikti ir teigiamą vaidmenį, tapdami santykių, procesų vystymosi šaltiniu, signalu asmenybei keistis, galimybe „išsielektrinti“ įtemptu santykius ir suartėti.

Darbo objektas – konfliktinė situacija.

Darbo tikslas - išanalizuoti konfliktinę situaciją.

Darbo uždaviniai :

1.Nustatyti konflikto tipą;

2.nurodyti sprendimo strategijas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1384 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Psichologija Konfliktinės situacijos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologija Konfliktinės situacijos analizė. (2014 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologija-konfliktines-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 29 d. 03:14
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo