Psichologija - objektas, istorija, metodai


Dalyko apžvalga. Kas yra psichologija? Psichologijos objektas. Psichikos struktūra. Sąmonė. Savimonė – sąmonės dalis susijusi su paties savęs pažinimu. Pasąmonė. Ką tiria psichologija? Fenomenologinė psichologija. Psichologijos šakos. Taikomosios. Tyrimo metodai. Reikalavimai psichologiniam tyrimui. Tyrimo metodai.


Psichologijos mokslas ir jo istorija Psichologijos kryptys ir metodai Pažintiniai procesai Emocijos ir motyvacija Asmenybė ir individualumas Savimonė: koks aš esu Agresyvus elgesys Bendravimas Pareigūno bendravimas su piliečiais Grupių psichologija Minios psichologija.

Psichika ir jos reiškiniai Psichika –tai individo įgimtų ir įgytų psichinių reiškinių visuma, užtikrinanti organizmo prisitaikymą prie fizinės ir socialinės aplinkos. Pagrindinės funkcijos: Pažinimo Orientavimosi Reguliavimo Komunikavimo.

Pagal turinį – psichiniai procesai, būsenos, savybės; Pagal psichinių reiškinių įsisąmoninimo lygį - sąmonė ir pasąmonė.

Ta psichinių reiškinių dalis, kuri leidžia mums ne tik pažinti pasaulį ir save, bet ir žinoti apie šį pažinimą, prognozuoti būsimus tikrovės reiškinius. Į jos struktūrą įeina žinios apie pasaulį, t.y. visi pažinimo procesai( jutimas, suvokimas, atmintis, mąstymas, vaizduotė, kalba). tik maža dalis visų psichinių reiškinių yra reguliuojama sąmonės (14%), daugelis jų vyksta automatiškai (ėjimas, bėgimas, profesiniai įgūdžiai ir pan.). Gyvūnai neturi sąmonės.

Savimonė – sąmonės dalis susijusi su paties savęs pažinimu. Tai savojo Aš, savo fizinių ir psichinių savybių supratimas.

Padeda atskirti save nuo kitų; Įvertina įvairiais aspektais save; Kontroliuoja ir reguliuoja savo elgesį; Skatina tobulinti ir auklėti save.

Tai psichinių reiškinių dalis, kuri nepasiekia sąmonės arba yra iš jos išstumta. Tai psichiniai reiškiniai, kurių žmogus neįsisąmonina, apie kurių vyksmą nežino arba žino labai neapibrėžtai (sapnai, hipnozės reiškiniai, instinktai, neįsisąmoninti norai, pamiršti praeities vaizdai ir potyriai, intelektinė veikla, poelgių motyvai, įgūdžiai ir kt.).

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3428 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 47 puslapiai (2047 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katažyna
  • Psichologija - objektas, istorija, metodai
    10 - 10 balsai (-ų)
Psichologija - objektas, istorija, metodai. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologija-objektas-istorija-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:23
×