Psichologijos apibrėžimas. Sielos – kūno problema. Pirmieji mokslinės psichologijos žingsniai


Sielos – kūno problema. Pirmieji mokslinės psichologijos žingsniai.


Psichologija yra jaunas mokslas. Tai sprendžiama pagal tai, kad nuo pradininko, kuris buvo w.wundtas 1879, kai isteige pirma eksperimentine laboratorija.

Iš kokių graikų kalbos žodžių yra kilęs „psichologijos“ pavadinimas?

Kadangi, psichika yra „baltas popieriaus lapas“ – kuriame rašo potyrius, kad žinojimas kyla iš potyrio, todėl mokslas privalėtų pasikliauti stebėjimu ir eksperimentavimu. Iš to išplaukia, jog už potyrių slypi tam tikras elgesys, kurį generuoja smegenys.

Keliami klausimai: kaip kūnas ir protas gali vienas kitam daryti poveikį?

Ir ką patys išmąstysit. BBD

Subjektyvūs išgyvenimai atsiranda po tam tikrų potyrių, pvz. po avarijų. Taip, įmanoma. Kai įrodome tiesioginę priklausomybę tarp subjektyvios patirties ir objektyvaus metodo kintamojo kitimo. Reinkarnacija.

Paaiškinkite „nervinio koreliato“ terminą. Kodėl būtent „koreliatas“?

XIX a. pab. V.Vundto bandymais psichikos reiškinius tirti laboratorijoje;

Tyrimas: po standartinio hipnozės įvado skeptiški žmonės turėtų pradėti įtaigauti, kad tiriamieji turėtų iš pradžių matyti raudoną, paskui žalią šviesą, paskui išgirsti muziką ir t.t. po kiekvienos iš šių įtaigų eksperimentatoriai slapčiomis jie turėtų (pagal idėją) pateikti reikiamą dirgiklį – labai silpną raudoną ar žalią šviesą, silpną muziką.

Galime taikyti eksperimentinę tyrimo metodiką, nes tokį tyrimą galima pritaikyti grupei žmonių ir stebėdami jų elgseną pasidaryti išvadas. Leidimai ir licencijos gali trukdyti padaryti tokį tyrimą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1741 žodžiai)
  • Ieva
  • Psichologijos apibrėžimas. Sielos – kūno problema. Pirmieji mokslinės psichologijos žingsniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Psichologijos apibrėžimas. Sielos – kūno problema. Pirmieji mokslinės psichologijos žingsniai. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-apibrezimas-sielos-kuno-problema-pirmieji-mokslines-psichologijos-zingsniai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:57
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo