Psichologijos dalyko refleksija


Kaip pritaikytumėte psichologijos žinias pagal savo studijuojamą dalyką?

Asmenybės socializaciją aiškina amerikiečių psichologo R. Mido sukurta rolių (vaidmenų) teorija. Pasak šios teorijos, individas, įsijungdamas į grupę, randa joje tam tikrą pasiskirstymą rolėmis. pozicijas ir atlieka atitinkamas roles. Gimęs žmogus ima atlikti sūnaus ar dukters rolę taip, kaip reikalauja suaugusieji ir kaip supranti jis pats. Vėliau jis užima moksleivio, futbolo komandos kapitono, įvairias profesines, šeimynines ir t.t. pozicijas ir atlieka atitinkamas roles. Pavyzdžiui aš dabar atlieku studentes rolę, kad įgyčiau išsilavinimą ir siekčiau karjeros savo specialybėje.

Žmogus turbūt yra vienintelė gyva būtybė žemėje, kurią ankščiau ar vėliau pradeda kankinti klausimas: dėl ko aš gyvenu? Kiekvienas žmogus yra savęs paklausias ,,ką turiu padaryti šiame gyvenime? Dėl ko aš gyvenu?“. Austrų neurologas ir psichiatras Viktoras Emilis Franklis pirmasis pripažino gyvenimo prasmės ieškojimo svarbą. Jo nuomone, viena svarbiausių žmogaus savybių – ieškoti gyvenimo prasmės. Siekiai ir tikslai dažniausiai yra žmogaus gyvenimo varikliai. Dabar aš esu sau tikslą išsikėlus, kad baigti aukštąjį išsilavinimą. Pabaigus mokslus įsidarbinti buhalterė ir siekti aukštumų. Dabar mano supratimas yra toks apie gyvenimo prasmę, bet gal vėliau aš suprasiu, kad gyvenimo prasmė yra ne vien siekti karjeros, o tai kur kas yra plačiau, negu man taip atrodo dabar. Prasmingam gyvenimui reikalingi tam tikri tikslai, reikalingas tvirtas vertybių supratimas, reikalingi kontrolės jausmas ir vertingumo ir reikšmingumo jausmas.

Stebint žmones įvairiose jų darbo, mokymosi, žaidimų ir kūrybinės veiklos srityse, patraukia dėmesį tos veikslo rezultatų skirtumai.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1389 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Psichologijos dalyko refleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos dalyko refleksija. (2015 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-dalyko-refleksija.html Peržiūrėta 2018 m. Spalio 24 d. 07:48
×