Psichologijos egzamino klausimai


Kas yra psichologija. Psichologijos kryptys. Socialinė – kultūrinė –. Taikomoji ir fundamentalioji teorinė psichologija. Fundamentalios psichologijos šakos bendroji psichologija. Socialinė psichologija. Amžiaus tarpsnių. Raidos psichologija. Sveikatos psichologija –. Medicininė psichologija. Taikomoji psicologija. Mokyklinė pedagoginė. Šeimos psichologija. Psichikos samprata. Psichikos reiškinių rūšys. Psichikos lygiai. Duomenų rinkimo būdai / tyrimo metodai. Psichologijos tikslai. Jutimai. Jutimų sistemos , jutimų rūšys , bendri dėsningumai. Skausmas , psichologinės skausmo kontrolės priemonės. Individualūs jutimų skirtumai. Individualūs skirtumai. Jutimų ribojimas. Suvokimas. Suvokimo dėsningumai bei rūšys , iliuzijos , suvokimo individualūs skirtumai. Sutrikimai. Suvokimas percepcija –. Kas tai yra. Kur tai yra. Suvokimo dėsniai Geštaltinės psichologijos. Figūra ir fonas. Ankstesnės patirties įtaka. Suvokimo iliuzijos Iliuzija. Skirstomi į rūšis. Individualius suvokimo skirtumus. Suvokimo sutrikimai. Dėmesys. Dėmesio rūšys bei savybės. Individualūs skirtumai. Dėmesingumas ir išsiblaškymas. Dėmesingumą lemiantys veiksniai Išoriniai. Tam tikri. Objektų požymiai. Dėmesio rūšys ir savybės. Dėmesio sutrikimai. Kaip lavinti dėmesingumą. Sąmonė ir pakitęs sąmoningumas. Samonės būsenos. Sąmonei būdinga žinojimas ir nukreiptumas į objektą. Budri ir iškreiptos ar neįprastos sąmonės būsenos. Atminties reiškinys. Įsiminimas , išlaikymas. Atminties rūšys. Kaip veikia atmintis. Užmiršimas Būtinas. Atrenkamojo pobūdžio. Individualūs atminties skirtumai. Kaip pagerinti atmintį. Atmintis gali sutrikti. Atminties sutrikimai Hipomnezija. Mąstymas ir kalba. Sąvokos ir kategorijos. Mąstymo rūšys , operacijos. Mąstymas ir problemų sprendimas. Individualūs mąstymo skirtumai. Mąstymo ir kalbos sutrikimai. Veiksminis mąstymas. Vaizdinis mąstymas.

2. Jutimai. Jutimų sistemos, jutimų rūšys, bendri dėsningumai. Skausmas, psichologinės skausmo kontrolės priemonės . Individualūs jutimų skirtumai.

3. Suvokimas. Suvokimo dėsningumai bei rūšys, iliuzijos, suvokimo individualūs skirtumai. Sutrikimai.

4. Dėmesys. Dėmesio rūšys bei savybės. Individualūs skirtumai. Dėmesingumas ir išsiblaškymas.

7. Mąstymas ir kalba.Sąvokos ir kategorijos. Mąstymo rūšys, operacijos. Mąstymas ir problemų sprendimas . Individualūs mąstymo skirtumai. Mąstymo ir kalbos sutrikimai.

8. Intelektas ir jo vertinimas. Intelekto kraštutinumai. Intelekto sutrikimai.

9. Poreikių samprata. A. Maslou poreikių hierarchija.motyvų samprata.

10. Emocijų samprata.Emocinių išgyvenimų įvairovė. Emocinės būsenos. Emocijų funkcijos. Emocijų sferos sutrikimai.

11. Asmenybė samprata. Asmenybės (psichodinaminės, bruožų, humanistinės) teorijos. Asmenybės struktūra. Charakteris, temperamentas. Tipologijos. Patologiniai asmenybės bruožai.

12. Žmogaus raidos samprata. Raidos psichologijos objektas ir tikslai. Pagrindinės raidos psichologijos problemos . Žmogaus raidos sritys. Raidos tyrimo metodai. Žmogaus raidos periodizavimas.

13. Pagrindinės raidos teorijos. Psichoanalitinis požiūris. Kognityvinis požiūris.. Etologinė prieraišumo teorija

Šiuolaikinėje psichologijoje skiriasi taikomoji ir fundamentalioji/teorinė psichologija.

Amžiaus tarpsnių / raidos psichologija tiria žmogaus psichikos dinamiką įvairiais amžiaus tarpsniais.

Sveikatos psichologija – tyrinėja sveikos gyvensenos , sveikos elgsenos, įgūdžių ugdymo psichologinius aspektus

Taip pat yra: vadovavimo psichologija, sporto, organizacinė reklamos, teisės, ekologinė, karinė, juoko, kūrybos ir daug kitų šakų.

Skausmo kontrolės priemonės: vaistai, chirurgija, akupunktūra, dirginimas elektra, masažas, mankšta, hipnozė, minčių nukreipimas, atsipalaidavimo pratimai.

Atsakydami į klausimą, kas tai yra, mes atpažįstame objektą. Atsakydami į klausimą kur, mes nustatome jo buvimo vietą (lokalizaciją).

Geštaltinės psichologijos atstovai teigė, kad suvokiantis žmogus keletą savo jutimų geba susieti į geštaltą (vok. visuma, forma).

Nustatė tam tikrus dėsnius, pagal kuriuos paskiri jutimai virsta suvokimu:

Skiriasi haliucinacijos - vaizdiniai, susidarę be atitinkamos išorinės stimuliacijos, bet savo ryškumu tolygūs suvokimams. Jų kilmė patologinė.

reikia prisiversti dirbti ramiai, nesiblaškant; imtis naujo darbo tik baigus ankstesnį;, stengtis organizuoti savo darbus taip, kad šie būtų atliekami normaliu greičiu, neverstų panikuoti, jog nespėsi ar pritruks jėgų.

pratintis dirbti įvairiose sąlygose, kad išsiugdyti atsparumą išorės poveikiams.

T.y. pagrindiniai atminties procesai: įsiminimas, saugojimas, atkūrimas (prisiminimas, atpažinimas, atgaminimas) ir užmiršimas.

Atmintyje saugoma informacija nėra tiksli patirties kopija- ateinanti informacija yra apdorojama. Užkoduota jutiminėje atmintyje, keliauja į trumpalaikę. Ilgalaikė veikia ryšių pagrindu.

Asociacijomis - vadinami susidarę ryšiai tarp įsimintos medžiagos elementų. Nuo Aristotelio laikų žinomos gretimumo, panašumo ir kontrasto asociacijų rūšys.

Ilgalaikė pagal saugojamos informacijos turinį skirstoma: procedūrinė, semantinė, epizodinė.

Interferencija – trukdymas (retroaktyvioji –naujai atėjusi informacija išstumia ankstesnę; priešinga – proaktyvioji). Didėja kai įsimenama medžiaga panaši.

Žmonės skiriasi savo atmintimi. Skirtumai gali būti:

Mokykitės kartotinai, kad galėtumėt daugiau prisiminti.

Norėdami įsiminti nežinomus dalykus, naudokitės mnemoninėmis priemonėmis.

Prisiminkite įvykius kol jie dar neišblėsę, ir kol nesusidūrėte su galima klaidinančia informacija .

lankstumu - gebėjimu generuoti įvairias idėjas neapibrėžtoje situacijoje, kur nėra jokių orientyrų šioms idėjoms; gebėjimu matyti objektą nauju aspektu, aptikti jo naujas panaudojimo galimybes; pakeisti objekto suvokimą tokiu būdu, kad būtų galima pamatyti jo naujas puses;

originalumu - gebėjimu generuoti neįprastas, nestandartines idėjas;

tikslumu ir / ar išsamumu - gebėjimu mąstymo produktams suteikti užbaigtą pavidalą ir padaryti juos sudėtingesnius.

Kalbėjimas . (vidinis ir išorinis: sakytinis ir rašytinis)

Pirmasis intelekto testas ,sukurtas A. Bine, sieja protinį amžių ( PA) su chronologiniu (CA).

CA – nustatomas pagal gimimo datą.

Stanford – Bine intelekto skalė.

Šiuo metu plačiausiai taikomas - D.Vekslerio intelekto testas (vaikams ir suaugusiems).

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4319 žodžiai)
  • Vaida
  • Psichologijos egzamino klausimai
    10 - 8 balsai (-ų)
Psichologijos egzamino klausimai. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-egzamino-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:11
×