Psichologijos istorija II dalis


Pereinamasis laikotarpis. – 1800Požiūris į žmogaus elgesį. Mokslininkai ir jų teorijų įtaka. Prancūzų materializmas ir švietimas. Moralinis ir socialinis vystymasis. Psichologija xix. A. Psichologinės žinios. PIRMIEJI PSICHOLOGINIAI MATAVIMAI (psichikos chronometrija. Lyginamosios asmenybės studijos. N. MASKELYNE (1732 – 1811Psichofizika. Pirmosios psichologijos laboratorijos. Psichologija xixa, pagrindinės idėjos. Pirmoji tikrų psichologų karta. Pirmosios psichologų kartos atstovai. XX A. Pradžia. Gyvybės ir socialinių mokslų įtaka. Psichologijos raidos gairės. Utilitarizmas. J. Mill ir sūnus j. S. MILL. Pragmatizmas. J. Dewey ch. S. Peirce w. JAMES. Funkcionalizmas. W. JAMES. „pažengęs“ funkcionalizmas. Funkcionalizmas ir struktūralizmas. Evoliucinės idėjos. CH. Darvin h. Spencer f. Galton. Naujos psichologijos sritys. Mokyklinė ir raidos psichologija. Organizacinė ir teisės psichologija.

Benedictus de Spinoza (1632 – 1677). Pagrindinis jo teorijos dalykas – substancija. Viskas kas egzistuoja sudaro vieną substanciją ( gamta ar Dievas). Substancijos savybės: tysumas ir mąstymas. Tysumas yra objektyvus, mąstymas yra subjektyvus. Jisai siejo geometrija ir psichologija. Sake, kad net ir psichologinius procesus galima aprašyti geometriškai, ypač emocijas.

Gottfried Wilhelm Leibniz (1646 – 1716). Jisai plėtojo holistinį požiūrį.

I.Monotologija

II.Žinių lygiai

III.Psichologinis paralelizmas

I.Jis išdėsto monotologijos principus. Jis sako, kad vista ir žmogus sudaryti iš nesuskaičiuojamo skaičiaus monatų. Kiekviena monata turi informaciją iš praeities ir jinai savy turi viską ko gali prireikti ateityje (biologia – genetika). Jis teigia, kad dabartinis mūsų elgesys yra nulemtas praeities. Monatų negalima išmatuoti.

II.Jisai sako, kad egzistuoja 3 žinių lygiai ir jie skiriasi tarpusavyje pagal suvokimo lygį. Yra: aiškios žinios, yra fragmentinės žinios ir yra pasąmoningos žinios. Froidas rėmėsi jo įdėjom – sąmonė, priešsąmonė ir pasąmonė.

III.Psichologinis paralelizmas – fiziniai ir psichiniai procesai vystosi paraleliai.

Tomas Hobbes (1588 – 1673)

I.Materializmas

II.Empirizmas

III.Redukcionizmas

IV.Socialinis požiūris

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (4052 žodžiai)
  • Rita
  • Psichologijos istorija II dalis
    10 - 9 balsai (-ų)
Psichologijos istorija II dalis. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-istorija-ii-dalis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:31
×