Psichologijos istorija namų darbas Pasakų analizė


Namų darbo dalis. Pasakų analizė.

Egzistuoja skirtingi požiūriai į pasakų prigimtį. Vieni autoriai mano, kad pasakos tai - išsigimę mitai. Atseit taip atsitinka esant religiniam ar socialiniam visuomeninės santvarkos nuosmukiui. Tada mitų likučiai išlieka kaip pasakos. Mituose geriau atsispindi kultūrinė kolektyvinė sąmonė, o pasakose - bendražmogiški bruožai, bendražmogiškas gyvenimo pamatas. Tai teikia žinių apie bazines psichines struktūras. Pasakas galima interpretuoti naudojant bet kurią iš 4 pagrindinių sąmonės funkcijų. Tačiau geriausia prie pasakos prieiti iš visų keturių pusių. Pasirinkau analizuoti Lietuviškas pasakas, kadangi jos yra mano gimtosios kalbos, vaikystės pasakos. Jose aprašomi protėvių papročiai, tradicijos. Jose yra užkoduotos mūsų senolių elgesio prasmės, požiūris i gyvenimą.

Šioje pasakoje pastebiu labai daug skirtingų emocijų. Kur gailimasi Žilvino ar virstama medžiais pasigirsta raudų intonacijos. Liūdesys pasireiškia Eglės namiškiams, kai ji išvyksta kartu su žalčiu, jie apverkia, apraudoja ją. Broliai jaučiasi įskaudinti, įsižeidę, kad Eglė atimta, ir nesupranta, kad jų sesuo galėjo pasikeisti gyvendama su žalčiu. Broliai apakinti pirminės nuomonės apie Eglės vedybas, nesugeba įžvelgti sesers laimės. Džiaugsmo emocijos atsispindi, tuomet kai žaltys po daugelio metų išleidžia Eglę aplankyti savo artimųjų ir kai ji sugrįžta namo, visi laimingi linksminasi. Emocijos nėra plačiai aprašomos. Dažni žodžiai ,,apverkė’’, ,,apraudojo’’ .

Antroji pasaka , kurią analizavau yra ,,Mildutė’’.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (943 žodžiai)
  • Justina
  • Psichologijos istorija namų darbas Pasakų analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Psichologijos istorija namų darbas Pasakų analizė. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-istorija-namu-darbas-pasaku-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 05:12
×