Psichologijos knygos refleksija


Refleksija. Psichologijos savarankiškas darbas.

Naudodamasi Renatos Arlauskienės knyga „Psichologija“, išsikėliau sau klausimą, kaip aš galėčiau pritaikyti šias temas savo specialybėje. Norėčiau išanalizuoti, kurias psichologijos žinias ir kaip jas pritaikyčiau praktiniame darbe pagal savo studijuojamą specialybę – Buhalterinę apskaitą.

Vos tik atsivertus pirmąją knygos temą pamačiau, kad nebus sunku viską suprasti ir įvertinti, nes yra iškeliami temos tikslai, sudarytas planas ir aprašyta literatūra. Reikalingiausi žodžiai ir sąvokos yra paryškinti, todėl kažko labai ieškoti ir ,,duotis“ po knygą nereikės.

Man labiausiai patiko pirmos dešimt temų: „ASMENYBĖ. KAS TAI?“, ,,GYVENIMO PRASMĖ“, ,,MOTYVACIJA“, „EMOCIJOS“, „VALIA“, „ASMENYBIŲ TIPAI“, ,,CHARAKTERIS“, ,,SUGEBĖJIMAI“, „AŠ – VAIZDAS. SAVĘS VERTINIMAS“ ir ,,ASMENYBĖS TEORIJOS“. Kiekviena tema turi savo išskirtinių sąvokų, apibrėžimų, kuriais remdamasi galėčiau jas pritaikyti savo specialybėje.

Pirmiausia - „ASMENYBĖ. KAS TAI?“. Daugelis net nesusimąstome, kad esame kiekvienas žmogus skirtingas. Jei taip nebūtų, pasaulis neturėtų ryškių gyvenimo spalvų, kurias mes ir sukuriame. Juk studentai, kurie renkasi, ką studijuoti, labiausiai kreipia dėmesį į tai, kas jiems patinka, ką mėgsta veikti. Jie renkasi skirtingas profesijas, nes nėra vienodi. R.Arlauskienės knygoje rašoma, kad ,,asmenybė – tai sistema, jungianti žmogaus psichikos, elgesio bruožus, motyvus, pažinimą ir veiklą į unikalią darnią visumą, kuri išskiria jį iš kitų žmonių tarpo, daro vieninteliu ir nepakartojamu“. Nėra tokio žmogaus, kurio visi veiksmai, elgesys kartotųsi su kito. Todėl mes ir esame asmenybės, individualybės.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1132 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gitana
  • Psichologijos knygos refleksija
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Psichologijos knygos refleksija. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-knygos-refleksija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:31
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo